Przewijarka z napędem ręcznym czy elektrycznym, którą z nich wybrać?

takaniny przewijarka

Urządzenia do przewijania można wykorzystać do odmierzania materiałów z tworzyw sztucznych oraz pochodzenia naturalnego. Dzięki systemowi pomiarowemu oraz załączonemu napędowi mierzenie i przewijanie folii czy tkaniny odbywa się szybko i niezwykle dokładnie. W zależności od zapotrzebowania można postawić na przewijarki z napędem elektrycznym lub ręcznym. Przeczytaj poniższy wpis, by poznać najważniejsze cechy obu typów urządzeń!

Charakterystyka przewijarek z napędem ręcznym

Sklepy i hurtownie okazjonalnie zaopatrujące klientów w materiały rolowane zwykle stawiają na przewijarki ręczne. To bardzo proste urządzenia, których napęd generowany jest przy pomocy siły mięśni operatora. Jak wskazuje producent zaawansowanych przewijarek firma Arkama z Łęki Opatowskiej k. Kępna, tego rodzaju sprzęt jest niezawodny i bardzo prosty w budowie. Przekłada się to oczywiście na jego niższą cenę w stosunku do przewijarek z napędem elektrycznym. Przewijarka manualna służy do mierzenia i dystrybuowania tkanin, siatek, folii i innych tworzyw sztucznych. Dzięki zastosowaniu precyzyjnego urządzenia pomiarowego można z powodzeniem odmierzać materiał z dokładnością do 1 cm. Sprzęt do przewijania razem ze stojakiem na tuby materiału to podstawowe urządzenie na wyposażeniu sklepów i mniejszych hurtowni. Sprawdzi się, gdy sprzedaż materiałów rolowanych nie odbywa się codziennie.

Najważniejsze cechy przewijarek z napędem elektrycznym

Bardziej zaawansowanym typem sprzętu do odmierzania jest przewijarka do tkanin z napędem elektrycznym. Składa się z podstawowego stojaka na tubę materiału lub kosza ułożyskowanego stworzonego z rur na materiały nietubowe. Aby zapewnić precyzyjne odmierzanie i przycinanie materiału zastosowano bardzo dokładne urządzenie pomiarowe (dokładność do 0,1 cm). Sercem takiej przewijarki jest oczywiście silnik elektryczny oraz reduktor przełożenia. Te dwa elementy zapewniają bezwysiłkowy obrót i odmierzanie materiału do sprzedaży. Całość jest sterowana przy pomocy sterownika regulacyjnego, który jest ustawiany przez operatora. Przewijarki o napędzie elektrycznym najczęściej sprawdzają się w dużych sklepach i hurtowniach z materiałami na rolkach i gilzach. Zapewniają szybkie i swobodne odmierzanie tkanin oraz tworzyw sztucznych.