Gdzie kupić samochód ciężarowy?

Samochody ciężarowe zazwyczaj są kupowane przez przedsiębiorców, którzy wybierają taki pojazd na konkretne potrzeby własnej firmy. Na rynku nietrudno znaleźć można ofertę nowych aut znanych marek, wystarczy udać się do wybranego salonu. Szeroką ofertę stanowią także pojazdy używane, atrakcyjną ceną wyróżniają się zwłaszcza te sprowadzane zza granicy. Gdzie więc szukać najlepszych ofert? W którym miejscu najkorzystniej zakupić ciężarówkę? Podpowiadamy.

Warto kupić używany czy nowy samochód ciężarowy?

Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że największym zainteresowaniem cieszą się używane samochody ciężarowe. Pojazdy po zakończeniu leasingu trafiają do sprzedaży i chętnie są kupowane przez przedsiębiorców, którzy potrzebują nowoczesnej ciężarówki w niskiej cenie. Właściciele firm chętnie kupują zadbane auta kilkuletnie. Zwracają przy tym uwagę na markę. Ogromną popularnością cieszą się w takim przypadku zwłaszcza samochody ciężarowe Mercedes Actros, które słyną z niezawodności. Cechuje je także niskie spalanie oraz wyposażone są w nowoczesne rozwiązania zwiększające komfort i bezpieczeństwo kierowcy.

Zakup nowego samochodu ciężarowego jest obecnie mało opłacalny. Jest to kosztowna inwestycja, która nie zawsze może się zwrócić. Po nowe pojazdy sięgają zwłaszcza duże firmy, które potrzebują nowoczesnych rozwiązań i pełnej ochrony gwarancyjnej. Przy zakupie zwracają uwagę na możliwości finansowania dostępne u wybranego dealera. Większość przedsiębiorców decyduje się na leasing. Tylko niewielki odsetek firm kupuje nowy samochód ciężarowy za gotówkę lub na kredyt.

Gdzie warto rozważyć zakup ciężarówki?

Samochody ciężarowe to pojazdy o specjalistycznym przeznaczeniu. Dlatego głównie przed zakupem używanego auta, należy dokładnie zweryfikować jego stan techniczny. Takie pojazdy można znaleźć zazwyczaj w ofercie pośredników, którzy przywiązują dużą wagę do jakości oferowanych pojazdów. Popularnością cieszą się zwłaszcza te sprowadzane zza granicy. Wyróżnia je często bardzo dobry stan wizualny i techniczny, a także atrakcyjna cena. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z usług firm, które specjalizują się w sprowadzaniu używanych aut ciężarowych, na przykład z Niemiec. Zanim dany pojazd trafi do sprzedaży, jest drobiazgowo weryfikowany przez pośrednika.