Przesyłki kurierskie – od czego zależy jakość usług?

uslugi kurierskie

Usługi kurierskie stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Ktoś, kto chce pierwszy raz wysłać przesyłkę kurierską, może być przerażony wielostronicowymi cennikami przewoźników. Zawierają one z reguły tabele cenowe, wzory obliczania opłat i listę usług dodatkowych. Są one jednak zrobione po to, abyśmy mogli orientacyjnie wyliczyć, ile będzie kosztować taka paczka. Od czego zależy reszta usług kurierskich? Podpowiadamy.

Od czego zależy jakość usług?

Firmy kurierskie posiadają w swoim portfolio różne rodzaje usług. Z reguły różnią się one terminem doręczenia. Im szybciej przesyłka ma dotrzeć do adresata, tym droższa będzie usługa. Jeśli nie zależy nam wyjątkowo na czasie, możemy wybrać usługi standardowe. Termin ich doręczenia na terenie kraju to z reguły 1-2 dni robocze, więc i tak szybciej, niż w przypadku Poczty Polskiej.

Z reguły nie jest to też termin gwarantowany. Jeśli natomiast chcemy, aby przesyłka dotarła na miejsce następnego dnia roboczego przed określoną godziną, warto wybrać droższe usługi terminowe. Polegają one na gwarantowanym doręczeniu przesyłki do określonej godziny. Najczęściej przewoźnicy oferują dostawę do godziny 9:00, 10:00 lub 12:00. Oczywiście cena takich usług jest wyższa np. w Siódemce cena usługi z dostawą do 12:00 jest o 20 zł wyższa niż standardowa. Przesyłki kurierskie w Przemyślu mają niezwykle elastyczne godziny dostaw.

Przesyłki kurierskie a ceny

Kluczową informacją niezbędną do wyceny przesyłki jest jej waga. Im cięższa przesyłka, tym więcej zapłacimy za usługę. Tabele w cennikach przewoźników dokładnie pokazują jakie ceny odpowiadają poszczególnym wagom przesyłek. Warto też wiedzieć, że jeśli w cenniku określone są ceny dla każdego kilograma, to jeśli nasza paczka waży przykładowo 2,3 kg to obowiązuje cena dla 3 kg. Niektóre firmy kurierskie oferują usługi, w których o cenie decydują wyłącznie wymiary przesyłki. Jest to jednak rzadkością. Nadawanie paczek w Przemyślu jest niezwykle proste i intuicyjne, a przy tym ceny również są atrakcyjne.