Ekologiczny hotel, czyli rozwiązanie dla miłośników natury

hotel ekologiczny

Intensywne tempo życia i związane z tym obciążenia skłaniają wielu z nas do poszukiwania miejsc, które pomogą wyciszyć umysł i zregenerować organizm. Z pewnością takim miejscem są góry, gdzie kontakt z przyrodą jest szczególnie bliski. Jeśli chcesz wypocząć w wyjątkowym i kameralnym otoczeniu, wybierz ekologiczny hotel, a przekonasz się, że jest to doskonałe rozwiązanie dla miłośników natury.

Ekoturystyka w okolicach Zakopanego

Ekoturystyka czerpie korzyści z obopólnego oddziaływania człowieka i natury. Z jednej strony minimalizuje wpływu turysty na środowisko naturalne, z drugiej zaś pozwala czerpać pełnymi garściami z bogactwa przyrody i napawać się urokami krajobrazu. Ekoturysta przemierza szlaki turystyczne świadomie i przewiduje skutki swojej obecności. Doskonałym miejscem do turystki w duchu ekologii są Tatry i Podhale. Okolice Zakopanego obfitują w wiele atrakcji turystycznych, które pozwalają na kontakt z tatrzańską florą i fauną, ale także umożliwiają poznanie tradycji i dorobku kulturalnego góralszczyzny.

Po pierwsze wybierz klimatyczny hotel w Tatrach

Swoją przygodę z najpiękniejszymi polskimi górami rozpocznij od znalezienia ekologicznego hotelu w Tatrach! Wybierz hotel przyjazny środowisku naturalnemu, który nie wpływa negatywnie na otoczenie. Swoją bryłą, formą i detalem nie powoduje dysonansu i wpasowuje się w tradycje architektoniczne regionu oraz płynnie komponuje z otaczającą przyrodą. Dobrym przykładem hotelu przy Tatrzańskim Parku Narodowym jest Hotel Eco Tatry, kameralny hotel z widokiem na Giewont. Właściciele hotelu przykładają dużą wagę do ekologii, a szczególnie do ograniczania emisji odpadów, a także wykorzystywania energii odnawialnej.

Co zapewnia ekologiczny hotel?

Wspomniany wcześniej Hotel Eco Tatry oferuje noclegi w przytulnych i komfortowo wyposażonych pokojach z widokiem na Giewont i zapewnia dostęp do strefy SPA. Ekologiczny hotel w Tatrach powinien być usytuowany w cichej i klimatycznej okolicy, z dala od ruchliwych ulic i tłumów turystów. Dobrze, gdy zapewnia szybki i wygodny dostęp do wielu szlaków górskich i spacerowych, takich choćby jak Droga pod Reglami, czy drogi do dolinek pod Giewontem. Dobrym miejscem dla kameralnego hotelu pod Tatrami jest Kościelisko, podhalańska wieś granicząca z Zakopanem.