Poznaj podstawowe zastosowania generatora ozonu

ozonator

Generator ozonu to niepozorne z wyglądu urządzenie, w którym kryje się ogromna moc. Dzięki ozonatorowi możliwa jest skuteczna dezynfekcja powietrza oraz mających z nim styczność powierzchni, jak również można skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. W jaki sposób bezpiecznie stosować ozonator? Gdzie można korzystać z tego urządzenia? Podpowiadamy.

Czym jest generator ozonu?

Generator ozonu to urządzenie, które dzięki energii elektrycznej wytwarza naturalnie występujący w atmosferze gaz, czyli ozon, który bywa również nazywany trójatomowym tlenem. Ozon jest gazem o silnych właściwościach dezynfekujących, dlatego ozonatory stosowane są w różnych pomieszczeniach, w celu oczyszczenia powietrza z bakterii, grzybów i zarodników pleśni, a także dezynfekcji mających styczność z powietrzem powierzchni. Urządzenie doskonale sprawdza się także w celu redukcji uciążliwych, nieprzyjemnych zapachów, które odświeżacze powietrza jedynie na chwilę maskują. Generatory ozonu to nowoczesny i skuteczny sposób dezynfekcji. Mogą być stosowane np. w domach, mieszkaniach i obiektach użyteczności publicznej, zapewniając higieniczną czystość oraz dobre samopoczucie przebywających w budynkach osób.

Podstawowe zastosowania generatora ozonu

Wysokiej jakości ozonatory, które oferuje np. firma Klimawent, mogą być stosowane w przestrzeni prywatnej, a także w obiektach, a których przebywa dużo ludzi np. w szpitalach, przychodniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach, a nawet lokalach gastronomicznych. Prawidłowo użytkowane, pozwalają na utrzymanie pomieszczeń w higienicznej czystości, poprawiając jakość powietrza oraz redukują szkodliwe drobnoustroje, które znajdują się np. na meblach tapicerowanych, materacach, dywanach, zasłonach oraz innych trudnych do wyczyszczenia powierzchniach.

Co więcej, ozonatory skutecznie odświeżają powietrze, redukując nadmiar jonów dodatnich, które wpływają w negatywny sposób na nasze samopoczucie.

Gdzie warto korzystać z ozonatora powietrza?

Podstawowe zastosowanie ozonatora to oczyszczanie powietrza i mających z nim styczność powierzchni, jednak generator ozonu może być także stosowany w celu dezynfekcji przewodów instalacji wentylacyjnej i klimatyzacyjnej, usuwania chorobotwórczego grzyba, który rozwija się na ścianach, jak również usuwania zapachu wilgoci i innych nieprzyjemnych woni.