Powitanie lektorskie – co to jest, jak je zamówić i ile kosztuje?

nagrania lektorskie

Profesjonalne powitanie lektorskie pozwala na budowę pozytywnego odbioru. W jaki sposób można je zamówić? Ile kosztuje wykonanie tego rodzaju nagrania?

Czym są powitania lektorskie?

Powitaniami lektorskimi nazywa się rodzaj nagrań lektorskich, które mogą być wykorzystane jako powitanie, na przykład w centrali telefonicznej czy te poczcie głosowej.

Wykonane przez profesjonalnego lektora powitanie lektorskie, które dodatkowo obrobione jest w studiu nagraniowym, pozwala na uzyskanie efektownego, reprezentacyjnego powitania dla każdej osoby, którą kontaktuje się z firmą czy z daną osobą.

Kiedy warto korzystać z powitań lektorskich?

Oczywiście, powitanie na telefon można nagrać we własnym zakresie, jednak zdecydowanie się na wykonanie powitania profesjonalnego, wykonanego przez doświadczonego lektora z dobrą dykcją oraz interesującym głosem, może być bardzo dobrym wyborem i przy tym przyszłościową inwestycją.

Na zamówienie powitania lektorskiego najczęściej decydują się firmy, przy czym branża nie ma w tym przypadku dużego znaczenia, ponieważ w każdej z nich tego typu powitanie może być korzystnym wyborem.

Dodatkowo, jako że ceny za powitania lektorskie nie są bardzo wysokie, oferta ta dostępna jest także dla mniejszych firm.

Powitanie lektorskie – jak je zamówić?

Aby złożyć zamówienie na powitanie lektorskie, nie trzeba wstawać od biurka, ponieważ obecnie można zrobić to całkowicie za pośrednictwem internetu. To duże ułatwienie dla tych osób, które chciałyby uzyskać tego typu materiał na zamówienie.

W wykonywaniu powitań lektorskich specjalizują się banki głosów, które współpracują z wieloma lektorami, a także mają własne studia nagraniowe. W banku głosów można zapoznać się z przykładowymi nagraniami wykonanymi przez lektorów, a następnie wybrać taką osobę, która będzie najlepsza do danego zadania. W wyborze pomagają także różnorodne filtry, jakie można zastosować, na przykład związane z płcią, typem głosu, rozpoznawalnością lektora czy kosztem nagrania.

Ponadto nagrania można także zlecać bezpośrednio u lektorów, którzy oferują takie usługi za pośrednictwem internetu.

Ile kosztuje nagranie powitania lektorskiego?

Gdy chodzi o powitania lektorskie cennik – https://www.powitania.pl/cennik/ rozpoczyna się najczęściej od około 50 złotych za krótkie nagranie trwające do 30 sekund. W przypadku nagrań dłuższych cena będzie odpowiednio wyższa.

Koszty związane z zamówieniem nagrania lektorskiego przez znanego lektora będą także odpowiednio wyższe w porównaniu z nagraniami wykonanymi przez osoby mniej rozpoznawalne na rynku lektorskim.