Organizujesz imprezę integracyjną? Kup alkomat!

pracownicy firmy

Imprezy integracyjne dla pracowników to doskonała okazja, aby się poznać, ale i oderwać się od codzienności i pozbyć nieco stresu. Nie ma też co ukrywać, że podczas takich okazji alkohol nieraz leje się strumieniami, ale rzecz jasna nie wszyscy piją na umów. Są tacy którzy chcą wypić jedno piwo by potem móc prowadzić samochód. Dlatego też organizując imprezę integracyjną warto, a nawet trzeba zakupić dobry alkomat. Jest on must have.

Wypadki po alkoholu są częste

Choć wydaje się to czymś oczywistym to jednak nadal wiele osób wsiada po wypiciu do samochodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to nieodpowiedzialne, a w zasadzie wręcz głupie. Do wielu wypadków dochodzi właśnie z powodu alkoholu i tutaj musicie wiedzieć, że nawet mała dawka wpływa na koncentrację i powoduje spowolnioną reakcję. Dlatego też pijąc, absolutnie nie należy prowadzić.

Pamiętajcie też, że to iż wydaje się wam, że jesteście trzeźwi nie znaczy, że rzeczywiście jesteście. Zmierzamy więc do tego, że nawet po wypiciu małej ilości alkoholu powinniście sprawdzić stan swojej trzeźwości. Ba! nawet jeżeli alkohol spożywaliście dzień wcześniej to powinniście najpierw przejść badanie alkomatem i jeżeli rzeczywiście okaże się, że jesteście trzeźwi dopiero wsiąść „za kółko”. Jednocześnie warto wiedzieć, że sposób metabolizmu alkoholu w udanego człowieka zależy od wielu czynników. Jest to choćby płeć, wiek, waga czy wzrost, ale także to jak często pijecie i jaki rodzaj alkoholu spożyliście.

Impreza integracyjna- tylko z alkomatem

Jeżeli więc organizujecie imprezę integracyjną powinniście zakupić alkomat na alkopatrol.pl. Po jej zakończeniu wszystkie osoby, które chcą prowadzić powinny poddać się badaniu. W końcu bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie można się zastanawiać czy jest to poprawne politycznie, czy też nie. Zbyt wiele osób zginęło na drogach przez pijanych kierowców. Rzecz jasna niezbędny jest też dobry alkomat, który nie będzie fałszował wyników.

Dobrze sprawdza się model elektrochemiczny, który nie reaguje z jedzeniem, ale też można przeprowadzić nim wiele badać bez obaw o zafałszowanie wyników. Nawet na słabej baterii bardzo dobrze działa. Tutaj ważna jest również ważność sensora i w takich modelach szacuje się, że wynosi ona około 3 lat. Kalibrację urządzenia zazwyczaj należy przeprowadzać co 6 czy nawet 12 miesięcy.