Nutridrik – pełnowartościowy napój, który ratuje chorych, mających problemy z odżywianiem

pelnowartosciowe napoje

W małej ilości płynu znajduje się wysoka koncentracja składników odżywczych, dlatego napój jest stosowany jako uzupełnienie codziennej diety. Przede wszystkim jednak uważa się go za doskonałą alternatywę posiłków w leczeniu żywieniowym. Dla kogo Nutridrink będzie dobrym wyborem?

W butelce klasycznego napoju mieści się pełnowartościowy posiłek. Jest to produkt bezglutenowy, będący źródłem węglowodanów w postaci maltozy i polisacharydów, tłuszczy LCT i białek. Zwykle Nutridrink w 1 ml dostarcza 2,5 kcal, dlatego mała butelka może być alternatywą obiadu. Jego zaletą jest płynna konsystencja, ułatwiająca spożycie. Dostępne są różne warianty smakowe i różne wielkości płynu.

Jakie są rodzaje Nutridrinków?

Małe butelki zawierają 125 ml napoju, a większe – 200 ml. Do wyboru masz klasyczne wersje, choć w ofercie dostępne są również preparaty proteinowe z większą zawartością białka. Ponadto wyróżnia się także inne warianty.

  • Nutridrink Protein to wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy napój bez błonnika, polecany osobom, którym zaleca się zwiększone spożycia białka.
  • Nutridrink Multi Fibre zawiera błonnik i usprawnia pracę jelit.
  • Nutridrink Juice style jest beztłuszczowy, odpowiedni dla osób, które są na diecie ubogiej w tłuszcze.

Wysokoenergetyczny preparat odżywczy Nutridrink Diasip stosują chorzy na cukrzycę i hiperglikemię. Natomiast Nutridrink Skin Repair to wysokokaloryczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy, przeznaczony dla osób z odleżynami i trudno gojącymi się ranami.

Nutridrink – kto powinien go spożywać?

Preparat stosują osoby, które nie przybierają na wadze i potrzebują uzupełnić niedobór składników odżywczych w organizmie. Niedożywienie o podłożu chorobowym jest również wskazaniem do picia Nutridrinku, ale o jego stosowaniu decyduje lekarz. Produkt wykorzystywany jest:

  • przy braku apetytu o różnym podłożu,
  • w problemach z żuciem oraz połykaniem,
  • gdy organizm wykazuje zwiększone zapotrzebowanie energetyczne,
  • przed operacjami, po zabiegach operacyjnych lub w czasie rekonwalescencji.

Rodzaj napoju dobiera się w zależności od rodzaju dolegliwości. Nutridrink podaje się chorym na nowotwory, osobom starszym, dzieciom, osłabionym czy odmawiających przyjmowania innych pokarmów.

W jaki sposób pić Nutridrinik?

Napój warto wcześniej schłodzi, a przed użyciem wstrząsnąć butelką. Preparat zaleca się pić powoli, nawet przez 30 minut, ze względu na wysoką osmolarność, wynikająca z dużej koncentracji składników odżywczych w małej ilości płynu. Przeciwwskazaniami do spożywania Nutridrinku jest alergia na białka mleka krowiego, fruktozemia i galaktozemia. Nie podaje się go również dzieciom poniżej 3 lat, a w przypadku starszych dzieci i dorosłych jego spożycie powinno być skonsultowane z lekarzem.