Cellulit – domowe sposoby

Domowe zabiegi na cellulit

Cellulit domowe sposoby – u kogo się sprawdzą?

Domowe sposoby na cellulit regularnie stosowane i dobrane odpowiednio do potrzeb naszej skóry mogą być niezwykle skuteczne. Warto jednak pamiętać, iż domowe zabiegi na cellulit nie sprawdzą się u każdego. Jeżeli zmagamy się od lat z uporczywym cellulitem i nigdy nie podjęliśmy z nim walki, ciężko będzie pozbyć się go domowymi sposobami. Domowe sposoby na cellulit sprawdzą się szczególnie u kobiet, u których cellulit nie jest jeszcze nadmiernie rozwinięty a także u tych, które nie mają problemu ze skórką pomarańczową, ale chcą zapobiegać jej powstawaniu.
Jeżeli nasz cellulit nie jest jeszcze nadmiernie rozwinięty nie musimy wydawać fortuny na profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej, warto zacząć z nim walkę domowymi sposobami. Aktywny tryb życia, zdrowa dieta oraz domowe zabiegi mogą okazać się niezwykle skuteczne.

Jak samodzielnie walczyć z cellulitem? Cellulit domowe sposoby zwalczania

Aktywność fizyczna jest jednym z podstawowych sposobów walki z cellulitem, który jest nieodzowny dla uzyskania wymiernych efektów. Dzięki regularnym treningom tracimy nadmiar tkanki tłuszczowej oraz uzyskujemy redukcję skórki pomarańczowej. Jedną z najbardziej zalecanych dyscyplin sportowych zalecanych w walce z cellulitem jest bieganie. Dlaczego? Bieganie poprawia krążenie krwi, przyspiesza spalanie tłuszczu oraz nawadnia organizm. Bieg powinien trwać minimum 45 minut, ponieważ dopiero po 20 minutach nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz, warto także pamiętać aby nie biegać codziennie a np. 4-5 razy w tygodniu.
• Rolki na cellulit
Jeżeli bieganie nie sprawia nam przyjemności i nie tolerujemy tego typu aktywności fizycznej warto rozważyć inny rodzaj sportu, np. jazda na rolkach, rowerze, czy bieganie. Warto odnaleźć swój ulubiony sport i regularnie go uprawiać, co zaowocuje redukcją tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Domowe zabiegi na cellulit

W domowym zaciszu możemy samodzielnie przeprowadzić szereg zabiegów, dzięki którym uporamy się z cellulitem lub chociaż znacznie zmniejszymy jego widoczność. Najbardziej skutecznymi zabiegami są:

• Peeling kawowy, który pobudza mikrokrążenie oraz zwiększa przepływ limfy. Peeling na cellulit z kawy wykonuje się łącząc fusy z zaparzonej kawy wraz z kilkoma kroplami ulubionego olejku, np. jojoba lub migdałowego lub oliwą z oliwek. Do skutecznego peelingu warto dodać sprawdzony olejek na cellulit. Tego typu peeling na cellulit by był skuteczny warto wykonywać 2-3 razy w tygodniu, pod prysznicem, wykonując okrężne ruchy dłonią. Do przeprowadzenia kawowego peelingu można także użyć specjalnej rękawicy lub szczotki antycellulitowej. Kawa na cellulit jest jednym z bardziej skutecznych sposobów ze względu na zawartą w niej kofeinę. Warto również po peelingu kawowym nanieść na skórę dobry krem na cellulit.
• Olej kokosowy na cellulit – regularne wykonywanie masażu limfatycznego przy użyciu oleju kokosowego poprawia ukrwienie skóry, ujędrnia ją oraz redukuje cellulit. Taki masaż na bazie oleju kokosowego warto wykonywać 2-3 razy w tygodniu a efekty będą zauważalne już po miesiącu.
• Picie wody a cellulit – dzięki regularnemu piciu wody w odpowiednich ilościach – chociaż 2 litry dziennie osiągniemy zadowalające rezultaty w walce z cellulitem. Woda wypłukuje toksyny z organizmu i nawilża skórę od wewnątrz. Regularne picie wody nie tylko redukuje cellulit ale również zapobiega jego powstawaniu.

Podsumowanie

Domowe sposoby walki z cellulitem można łączyć ze stosowaniem profesjonalnych balsamów na cellulit, opartych na naturalnych składnikach oraz z zabiegami medycyny estetycznej, dzięki czemu uzyskamy satysfakcjonujące oraz długotrwałe efekty.