Najmodniejsze lampy wiszące do aranżacji wnętrz

Lampy wiszące do Twojego wnętrza

Oświetlenie ma duże znaczenie ze względów estetycznych, praktycznych oraz komfortu przebywania w pomieszczeniu. Wykorzystując lampy, możemy stworzyć odpowiedni klimat adekwatny do konkretnej sytuacji. Lampy wiszące w designerskim wydaniu znajdą zastosowanie praktycznie w każdym pomieszczeniu: od salonu, sypialni po jadalnię i kuchnię. Ładne i klimatyczne mieszkanie to marzenie wielu osób, dlatego już podczas projektowania warto zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. To właśnie lampy będą dodatkiem, który nada wnętrzu charakter. Wydaje się, że wybór oświetlenia jest bardzo prosty. W praktyce wygląda to jednak trochę inaczej. Możliwości jest bardzo wiele i nie każda sprawdzi się w konkretnym stylu mieszkania. Wybierając lampy wiszące, trzeba zatem zwrócić uwagę na ich styl i dopasować je do wnętrza.

Zalety lamp wiszących

Designerskie lampy wiszące do salonu i sypialni pozwolą zaoszczędzić wiele cennego miejsca na podłodze. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku dość małych pomieszczeń. Rozwiązanie sprawdzi się u osób, które cenią sobie dobrze oświetlone powierzchnie. Światło centralne jest zazwyczaj głównym źródłem światła w pomieszczeniach. Pozwoli równomiernie oświetlić przestrzeń. Lampy wiszące najbardziej docenią rodzice małych dzieci. Unikniemy w ten sposób potrącenia i stłuczenia lamp. Istnieje wiele rodzajów i kolorów kloszy, które można dopasować do każdego wnętrza.

Lampa wisząca do salonu

Salon to pomieszczenie reprezentacyjne, a wybierając oświetlenie, trzeba zwrócić szczególną uwagę na estetykę rozwiązania. Odpowiednio dobrane oświetlenie pozwoli na powiększenie lub poszerzenie salonu. Światło powinno padać na całą powierzchnię salonu, co uzyskamy decydując się na lampy wiszące. Bardzo popularne jest wieszanie lamp nad stołem w pokoju dziennym. Decydując się na lampę wiszącą, musimy zwrócić uwagę na kilka jej cech. Pierwszą będzie wybór odpowiedniego klosza, który trzeba dopasować stylem do całego pomieszczenia. Musimy wybrać klosz, który da nam odpowiednią ilość światła. Istnieje bowiem wiele różnych rodzajów klosza, które dają rozproszone światło na całe pomieszczenie lub skupione wiązki światła na określoną stronę. Istotna jest także liczna źródeł światła, które mogą być jednopunktowe lub wielopunktowe. Klienci bardzo zwracają uwagę na długość lampy, ponieważ długie lampy nie sprawdzą się w niskich pomieszczeniach.

Oświetlenie do sypialni

W odróżnieniu od salonu, sypialnia jest miejscem spokoju i odpoczynku. W tym pomieszczeniu pierwsze skrzypce powinna grać intymność. Przytulne i przyjazne wnętrze stworzymy za pomocą tapicerowanych mebli i miękkich tkanin. Nie bez znaczenia okaże się także oświetlenie. Ciepłe i subtelne światło będzie napawać spokojem i łagodzić stres. Sypialnia powinna budzić same dobre skojarzenia, dlatego warto zadbać o dopasowanie wszystkich elementów wystroju. Lampa wisząca w sypialni może być również ozdobą, jeśli wybierzemy designerski model. Subtelną lampę wiszącą możemy natomiast umieścić nad łóżkiem lub w centralnym punkcie sufitu. Lampy wiszące sprawdzą się także jako rozwiązanie zastępujące kinkiety. Można wówczas wybrać dwie mniejsze lampy dające delikatne światło. Powieszona po dwóch bokach łóżka w zupełności zastąpią kinkiety. Sypialnia zyska wtedy nowoczesny look. W tej roli sprawdzą się proste geometryczne kształty koszy. Chcąc stworzyć w sypialni nastrojowy klimat, trzeba zadbać również o inne źródła światła. Dodatkowo warto zakupić lampki stojące na stoliku nocnym. Nie bez znaczenia jest barwa światła, a w sypialni szczególnie doceniane jest delikatne światło o ciepłej tonacji.