Najlepsze telewizory 65 cali – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Telewizory, które mają przekątną 65 cali, są coraz częściej wybierane. Nic w tym dziwnego – takie modele posiadają bowiem mnóstwo przydatnych funkcji, a przy tym łatwo jest je powiesić na ścianie. W dodatku można je znaleźć w coraz niższych cenach. Jak wybrać telewizor, który będzie dla ciebie najlepszy?

Idealny obraz to jedna z najważniejszych rzeczy przy zakupie telewizora

Zastanawiając się, jaki tv wybrać, z pewnością jednym z najważniejszych czynników będzie dla ciebie jakość obrazu. To istotne, zwłaszcza jeśli telewizor nie będzie używany wyłącznie do oglądania filmów. Jeżeli jesteś fanem sportu, zwróć uwagę na parametry, które mają szczególny wpływ na płynność obrazu. Jest to ważne również wtedy, gdy używasz tak dużego ekranu do grania w gry. Dzięki wysokiej rozdzielczości, poszczególne piksele nie będą widocznie nawet dla osoby siedzącej bardzo blisko ekranu. Przy odpowiednio dobranym telewizorze 65 cali możesz cieszyć się doznaniami porównywalnymi z salą kinową.

Telewizor 65-calowy – dźwięk równie istotny jak obraz

Przy wyborze dużego, 65-calowego telewizora istotny jest nie tylko jak najlepszy obraz, ale także i dźwięk. Dlatego przy zakupie trzeba zwrócić uwagę na moc głośników. Z tego też względu lepiej jest nie wybierać mocy mniejszej niż 20 W, bo taka jest właśnie standardowa moc głośników – chyba, że oprócz nich chcesz również używać głośników zewnętrznych. Jeśli zależy ci na świetnej jakości dźwięku, zwróć uwagę na to, czy dany telewizor posiada tak zwany system OTS (Object Tracking Sound). Dzięki niemu, poprzez odpowiednio rozmieszczone w telewizorze głośniki, możesz śledzić przemieszczające się na ekranie obiekty nie tylko wzrokiem, ale też słuchem. Na przykład odgłos przejeżdżającego samochodu uzyska przestrzenny efekt, co dodatkowo zwiększy przyjemność oglądania rozmaitych filmów i seriali.

Pamiętaj o szerokim kącie widzenia

Telewizor 65 cali to idealny wybór dla prawdziwych miłośników kina. Dzięki temu, że możesz go zamontować na ścianie w salonie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zapraszać znajomych na seanse filmowe. Jeśli planujesz takiego typu spotkania, warto pamiętać o tym, by ekran był doskonale widoczny dla każdego, kto usiądzie na kanapie. Z tego właśnie względu dobrze jest mieć na uwadze wybór telewizora z szerokim kątem widzenia. W przeciwnym wypadku nie każdy z twoich gości będzie równie dobrze widział wyświetlany na telewizorze obraz.

Dlaczego warto kupić inteligentny telewizor?

Smart TV, czyli inteligentny telewizor, to urządzenie, które znacznie ułatwi ci życie. Jest to funkcja umożliwiająca dostęp do telewizji, która nadawana jest nie tylko popularnymi drogami -satelitarną czy cyfrową. Dzięki telewizorowi 65 cali Smart TV połączysz się również z internetem. W ten sposób skorzystasz z dodatkowych aplikacji, takich jak Netflix, YouTube czy HBO GO. Przez to będziesz mógł cieszyć serialami czy też kanałami ulubionych vlogerów w świetnej jakości obrazu oraz dźwięku. Takiego typu telewizory znajdziesz na Empik.com: https://www.empik.com/elektronika/tv-audio-video/telewizory,362001,s.

Przeglądając telewizory 65 cali, pamiętaj, że nie ma takiego, który idealnie pasuje dla każdego. Dlatego przed wybraniem się na zakupy, warto dobrze zastanowić się nad tym, na jakich funkcjach zależy ci najbardziej. Istotne jest także to, czy będziesz używał telewizora jedynie do oglądania filmów i seriali, czy również sportu oraz grania na konsoli.


artykuł sponsorowany