Męska odzież turystyczna – co ubrać na letnie wycieczki?

moda meska

Właściwe dopasowanie ubrań do pory roku, pogody, a także konkretnej okazji jest kluczowe, ponieważ w ogromnej mierze od tego zależy nasz osobisty komfort. Zupełnie inaczej ubieramy się więc jesienią i zimą, inaczej wiosną i latem. Co innego wkładamy na siebie, gdy jest chłodno i pada deszcz lub śnieg, co innego, gdy jest ciepło i słonecznie. Eleganckie i casualowe stylizacje do pracy czy na spotkanie różnią się od tych, jakie wybieramy na letnie wycieczki.

Na szczęście w ofercie popularnych marek modowych znajdziemy odzież dostosowaną do różnych warunków atmosferycznych i okoliczności. Jeśli planujemy wyjazd za miasto, wycieczkę rowerową, górski trekking i inne podobne formy spędzania wolnego czasu latem, przygotujmy się do tego jak należy i zaopatrzmy się w odpowiednie turystyczne męskie ubrania. Jakie rzeczy spakować do plecaka lub walizki? Co zawsze warto mieć przy sobie? Podpowiadamy, jak skompletować funkcjonalny strój na wakacyjne wypady!

Jak skompletować odzież męską na wakacyjne wycieczki?

Z roku na rok, temperatury powietrza latem biją kolejne rekordy. Nikogo już nie dziwi, gdy termometr wskazuje 30 stopni Celsjusza. Mimo często nieznośnych upałów chcemy spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu. Ruszamy więc za miasto, w góry, na biwak nad jeziorem, na przejażdżki rowerowe przez łąki i lasy. Odpowiednia odzież letnia męska musi więc być przewiewna, przepuszczać wilgoć i zapewniać nam swobodę. Nie może potęgować poczucia gorąca ani krępować ruchów. Zwłaszcza jeśli w planach mamy sport, powinniśmy zainwestować w przystosowane do tego ubrania.

T-shirt z tkaniny technicznej – obowiązkowy element turystycznej odzieży letniej męskiej

Chociaż w obliczu upałów staramy się odkrywać jak najwięcej ciała, na letnich wycieczkach – pieszych bądź rowerowych – niekoniecznie jest to dobry pomysł. Biorąc pod uwagę, że często maszerujemy lub jedziemy w pełnym słońcu, a na ramionach mamy plecak, praktyczniejszą opcją aniżeli tank topy są T-shirty. Godne polecenia są zwłaszcza treningowe koszulki na krótki rękaw wykonane z tkanin technicznych. Tego typu odzież męska przylega do ciała, dzięki czemu materiał nie zagina się, co zawsze powoduje pewien dyskomfort. Co jednak ważniejsze – pozwala skórze oddychać.

moda meska

Koszulka treningowa męska

Funkcjonalna i modna odzież dla mężczyzn – krótkie spodenki

Kolejnym obowiązkowym elementem letniej turystycznej odzieży męskiej są funkcjonalne spodenki. Warto zaopatrzyć się zwłaszcza w dresowe spodenki przed kolano z cienkiej dzianiny. Na górskim trekkingu egzamin zdają krótkie bojówki. W ich kieszeniach swobodnie pomieścimy wszystko to, co warto mieć pod ręką na wycieczce. W sklepach internetowych takich jak np. sklep z odzieżą denley.pl, znajdziemy zarówno spodenki dresowe, jak i bojówki, a także inne rodzaje wygodnej i modnej odzieży męskiej. Online kupimy dzięki temu odzież dla mężczyzn na miarę wakacyjnych przygód!

moda meska

Krótkie bojówki moro

Przeciwdeszczowa odzież dla mężczyzn na wypadek załamania pogody

Latem wcale nie tak trudno o załamanie pogody. Niezależnie od tego, jak bardzo słonecznie i ciepło by nie było, w podręcznym plecaku zawsze warto mieć odpowiednie ubranie na deszcz. Lekka, cienka kurtka przeciwdeszczowa typu softshell to absolutny must-have na wycieczkach. Kiedy przyjdzie burza z intensywnymi opadami lub wieczorem temperatura spadnie, takie wierzchnie ubranie sprawdzi się idealnie!

moda meska

Kurtka przeciwdeszczowa męska z softshellu

Męskie ubranie kąpielowe

Bez względu na to, gdzie się wybieramy, latem zawsze jest okazja ku temu, by schłodzić się w basenie, jeziorze, morzu lub rzece. W związku z tym warto być przygotowanym na taką możliwość i w bagażu podręcznym mieć również kąpielówki. Szorty kąpielowe niewiele ważą i zajmują mało miejsca, a często przydają się jak mało co!