Markery – co warto o nich wiedzieć?

Markery cieszą się bardzo dużą popularnością w społeczeństwie. Świetnie spisują się one podczas tworzenia notatek wizualnych, a ich ponadprzeciętna jakość wpływa na to, że zapewniają trwałe i niezwykle żywotne zapiski. Kapitalnie sprawdzają się one przede wszystkim u miłośników sztuki, albowiem z ich pomocą możliwe jest tworzenie pięknych i zapierających dech w piersi dzieł. Aby markery prawidłowo spełniły swoje zadania, powinny być jednak wybierane ze szczególną starannością. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?

Jakie markery na początek?

Osoby niemające doświadczenia w tym zakresie mogą mieć spory problem z wyborem odpowiednich markerów dla siebie. Na rynku jest bowiem tak olbrzymi wybór, że znalezienie solidnego produktu to nierzadko poważna zagwozdka. Konsumenci, którzy wcześniej nie mieli okazji pracować z markerami, powinni stawiać przede wszystkim na wygodę oraz komfort. Dlatego też dobrym wyborem na początek są markery akrylowe. Ich głównym przymiotem jest fakt, że są bardzo łatwe w użyciu i umożliwiają osiąganie imponujących efektów bez przesadnie dużej wiedzy czy doświadczenia. Co więcej, są one bardzo praktyczne, ponieważ łatwo mieszczą się w plecaku bądź torebce. Ich mocną stroną są też aspekty jakościowe. Markery te są bowiem bardzo odporne na ewentualne zniszczenia, dzięki czemu nie trzeba obawiać się, iż zaleją inne przedmioty. Akrylowe markery są niezwykle wszechstronne, toteż sprawdzą się one zarówno w pracach na papierze, jak i na tablicy, drewnie czy szkle. Oznacza to, że kupując je, można być pewnym, iż sięga się po towar z wysokiej półki.

Jakie są rodzaje markerów?

Markery to mocno zróżnicowana kategoria. Na rynku można znaleźć różne odmiany tego produktu, w efekcie czego każdy klient bez trudu powinien wybrać coś dla siebie. Najpopularniejszym rodzajem są nadal markery olejowe. Dedykuje się je przede wszystkim śliskim powierzchniom, dzięki czemu znajdują zastosowanie nie tylko w szkole, ale również w przemyśle. Cechuje je spora uniwersalność, w efekcie czego dobrze odnajdą się niemal we wszystkich okolicznościach. Popularną grupą markerów są też warianty suchościeralne. Korzysta się z nich przede wszystkim w połączeniu z flipchartami i tablicami suchościeralnymi. Ich cechą charakterystyczną jest to, że tusz można łatwo i szybko zmyć, nie zostawiając żadnych szkód na powierzchni tablicy. W ostatnich latach na znaczeniu zyskały też markery kredowe. Są one alternatywą dla tradycyjnych kred, albowiem nie brudzą rąk i nadają się do ścierania na mokro.

Jakie markery do tablic suchościeralnych?

Tablice suchościeralne to obligatoryjny element każdej placówki edukacyjnej. Z ich pomocą przekazywanie wiedzy uczniom jest nie tylko prostsze, ale również o wiele bardziej efektywne. Aby markery do tablicy suchościeralnej prawidłowo spełniały swoje zadania, powinny być jednak wybierane ze szczególną starannością. Najbardziej istotnym aspektem przy wyborze odpowiedniego produktu jest sprawdzenie recenzji na temat danego producenta. Rekomendowane jest sięganie po sprawdzone markery, gdyż alternatywy niższej jakości mogą powodować niechciane szkody na tablicy. Szukając odpowiednich markerów dla siebie, warto upewnić się, iż zapiski łatwo usuwa się z tablicy, a markery zapewniają długą żywotność. W przypadku sięgnięcia po produkty wątpliwej jakości niezbędny będzie bowiem spory wydatek na produkty czyszczące, umożliwiające zmywanie zapisanych informacji. Dlatego też lepiej sięgnąć po zaufane markery od znanych firm, które łączą w sobie walory estetyczne z funkcjonalnymi.