Fakty i mity na temat kantorów

kantor

Nie wszyscy regularnie korzystamy z usług kantorów stacjonarnych i kantorów internetowych. Większość społeczeństwa wymienia walutę okazjonalnie, przygotowując się np. do zagranicznych wakacji lub wyjazdu do pracy. Z tego względu nadal na temat kantorów stacjonarnych oraz kantorów online funkcjonuje wiele mitów. W które mity na temat kantorów nadal wierzymy? Jakie są fakty? Wyjaśniamy.

Mity na temat kantorów

Większość mitów na temat kantorów dotyczy ograniczonej oferty oraz kursów walut, a także bezpieczeństwa transakcji. Nadal kojarzymy kantory z bazarami, lotniskami i dworcami oraz zagrożeniem ze strony kieszonkowców, którzy czyhali na ich klientów kilka dekad temu. Od początku istnienia kantorów wiele się zmieniło zarówno w kwestiach bezpieczeństwa, jak i obsługi klientów oraz oferty kantorów. Dziś kantory oferują nie tylko możliwość wymiany walut najważniejszych gospodarek, ale także kupno i sprzedaż mniej popularnych walut. Wybór jest ogromny, a oferta kantorów stale się zwiększa. Doskonałym tego przykładem jest kantor Cent, który prowadzi skup i sprzedaż ponad 70 walut.

Kantory są doskonale zabezpieczone, dbając o komfort klientów oraz pracowników, którzy odpowiadają za duże sumy pieniędzy. W przypadku wymiany waluty można liczyć na dyskrecję oraz skorzystać z dodatkowych usług, które zwiększają poziom bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo wymiany walut zwiększa np. możliwość dokonania transakcji z konta bankowego, a także skorzystania z usług kantoru online, co dodatkowo pozwala zaoszczędzić cenny czas i wymienić walutę o każdej porze dnia i nocy. Kantory internetowe także posiadają niezbędne zabezpieczenia, które chronią nasze dane, umożliwiając szybką wymianę waluty po korzystnym kursie.

Dlaczego warto wymieniać walutę w kantorze?

Kantory oferują lepsze ceny wymiany walut niż banki. To fakt niezaprzeczalny, bo wystarczy sprawdzić ofertę kantorów stacjonarnych i internetowych, aby zauważyć znaczącą różnicę. Niższe spready pozwalają sporo zaoszczędzić nie tylko w sytuacji, gdy wymieniamy walutę np. przed wyjazdem, ale także decydujemy się na oszczędzanie w obcej walucie, które pozwala dodatkowo zarobić na różnicy kursowej. Podczas transakcji w dobrych kantorach mamy możliwość rezerwacji kursu oraz jego negocjowania, gdy wymieniamy dużą kwotę.