Lakiery renowacyjne do ciągników marki KRAMP

renowacyjne lakiery

Maszyny rolnicze poddawane są ciągłemu działaniu niekorzystnych czynników. Należą do nich między innymi woda z opadów, promienie słoneczne oraz substancje chemiczne. W związku z tym, że urządzenia takie jak ciągniki czy kombajny są kosztowne, warto wiedzieć, jak o nie dbać, by służyły długo i bezawaryjnie. Jedną z metod ich renowacji jest lakierowanie. Poznaj środek idealny do tego typu procesu, czyli lakiery marki KRAMP.

Jakie cechy powinna mieć farba do maszyn rolniczych?

Sprawne i wydajne maszyny rolnicze są nieodłącznym elementem każdego gospodarstwa rolnego. Ciężko wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków bez traktora, ciągnika czy kombajnu. Urządzenia te jednak mają prawo niszczeć, tracić powłokę ochronną czy estetyczny wygląd. Można o nie zadbać nie tylko regularnymi przeglądami serwisowymi, ale także odświeżaniem elementów zewnętrznych.

Farby i lakiery powinny zabezpieczać urządzenie przed korozją. Co więcej, muszą być odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz silnie działające substancje chemiczne. Nieodłączną ich cechą powinna być również trwałość, dlatego wybierając lakier do ciągnika czy należy kierować się sprawdzonym producentem. Nie warto stawiać na rozwiązania najtańsze, gdyż najprawdopodobniej nie będą one długotrwałe. Dobrej jakości farba sprawi, że kolejna renowacja będzie potrzebna dopiero za kilka lat.

Do malowania maszyn rolniczych najlepiej sprawdzają się emalie epoksydowe, emalie akrylowe lub inne bazujące na żywicy. Większość z nich, przed użyciem należy wymieszać z utwardzaczem.

Czym wyróżniają się lakiery do ciągników marki KRAMP?

Lakiery do maszyn rolniczych marki Kramp to produkty odporne na działanie wysokich temperatur oraz promieniowanie UV. Wykazują się długą żywotnością, trwałością, a także odpornością w krótkim kontakcie z olejem napędowym i benzyną.

Lakiery tej marki można zakupić między innymi w sklepie Błaut -rol. W ofercie znajduje się bogata paleta kolorystyczna, w której każdy znajdzie odpowiadającą mu barwę. Co ciekawe, wśród dostępnych kolorów znajdują się te, na które maszyny są malowane, zanim wyjadą z fabryki. Są więc idealne, by przywrócić oryginalny kolor urządzeń albo odświeżyć stary, zniszczony czy wyblaknięty. Poza lakierami KRAMP sklep oferuje również bezołowiową emalię ftalową marki Agtech, odporną na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. 

Zarówno lakiery renowacyjne, jak i emalię ftalową stosuje się do pokrycia powierzchni pojazdów użytkowych, w tym różnego rodzaju maszyn rolniczych.