Kwiaty łatwe w pielęgnacji

Kwiaty doniczkowe dla początkujących

Chcesz, by w twoim domu pokazały się piękne kwiaty, które odmienią wystrój wnętrza? A może wszystkie kupione przez ciebie roślinne nie dożywały nawet miesiąca? Nie zniechęcaj się! W sklepach znajduje się wiele idealnych kwiatów doniczkowych, których pielęgnacja jest łatwa i odpowiednia dla każdego początkującego.

Kwiaty doniczkowe – sukulenty

Dla osób których, największym problemem hodowania kwiatów jest ich podlewanie podstawą rośliną w domu powinny być sukulenty. Są to rośliny, które nie są wymagające, a jednocześnie stanowią bardzo modny dodatek do domu. Charakteryzują się one grubymi i ciekawie uformować formowanymi prętami, w których gromadzi się wilgoć. Tak więc należy je podlewać jedynie dwa lub trzy razy na miesiąc. Nie wymagają one również nawożenia, ponieważ z reguły nie chorują.

Kwiaty doniczkowe Zamiokulkas zamolistny

Jest to roślina doniczkowa, która charakteryzuje się mięsistymi liścikami mającymi intensywny zielony kolor. To idealne kwiaty doniczkowe dla początkujących, ponieważ nie zaszkodzi im nawet kilka tygodni bez podlewania. Jest to również roślina, która świetnie sobie radzi w miejscach z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Jeżeli jednak jest ona umieszczona w miejscu z naprawdę małą dostępnością do światła dziennego, warto ją raz na jakiś czas, na kilka dni przestawić w bardziej słoneczne miejsce. Jest to kwiat mało wymagający, więc decydując się na jego zakup, możesz mieć pewność, że nie zgnije on, nawet jeżeli go nieco zaniedbasz.

Kwiaty doniczkowe – dracena

Jest to roślina doniczkowa, która zwana jest smogowcem lub też drzewem smoka. To doskonała roślina doniczkowa dla początkujących. Wystarczy ją podlewać jedynie raz w tygodniu, a także zapewnić jej jasne lub lekko zacienione miejsce. Jej niewątpliwym plusem jest to, że jest ona łatwa w utrzymaniu. Dodatkowo upiększa każde wnętrze, a także jest naturalnym filtrem powietrza.

Sansewiera – kwiaty doniczkowe do domu

Jest to roślina określana mianem wężownicy albo żelaznej szabli. To rodzaj kwiatów który jest niemal niezniszczalne. Jedyne, o czym należy pamiętać jest to by podczas podlewania woda nie dostała się do liści, ponieważ przez to może ona zgnić. Poza tym jest ona doskonałym kwiatem dla początkujących. Dlaczego tak jest? Nie wymaga ona częstego podlewania, doskonale toleruję każde warunki – może żyć w cieniu lub na świetle dziennym. Jest przede wszystkim długowieczna i odporna na każde- nawet najgorsze warunki utrzymania.

Polecane

Czym wyróżniają się blachy grube?

redakcja serwisu

Drzwi zewnętrzne – na jakie parametry należy zwrócić uwagę przy wyborze?

redakcja serwisu

Ramki do gniazdek – jak wybrać najlepsze?

redakcja serwisu