Które wycieraczki najlepiej odprowadzają wodę i piasek?

jakie wycieraczki do firmy

Wycieraczki, które najlepiej odprowadzają wodę i piasek, są wyposażone w specjalny osadnik z odwodnieniem. Jest to pojemnik, który umieszcza się we wpuście w podłodze i można podłączyć go bezpośrednio do kanalizacji. Osadniki idealnie sprawdzają się w obiektach o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy na obuwiu przenoszona jest duża ilość śniegu i błota. 

Zalety wycieraczek, które odprowadzają wodę i piasek

Powierzchnie wycieraczek, które odprowadzają wodę i piasek, zachowują czystość i estetyczny wygląd. Zabrudzenia nie gromadzą się na elementach czyszczących, dzięki czemu mata nie wymaga częstego mycia. Wycieraczki znajdują się w strefie wejścia do budynku, która ma duży wpływ na to, jakie wrażenie zrobi obiekt na gościach lub klientach. Zadbane i czyste wycieraczki pomagają budować pozytywny wizerunek firmy lub obiektu. Dzięki nim właściciel budynku uchodzi za osobę, która dba o szczegóły i porządek w zarządzanym przez siebie miejscu. Eleganckie maty czyszczące z osadnikami zamówisz u producenta wycieraczek UNIMAT. Firma ma w sprzedaży nie tylko pojedyncze egzemplarze produktów, lecz także oferuje projekt i wykonanie kompletnych ciągów czyszczących, dostosowanych do warunków technicznych w danym budynku. 

Jak działają osadniki do wycieraczek?

Osadniki z odwodnieniem to niewielkie „skrzynki” montowane pod wycieraczkami. Zdjęty za pośrednictwem wkładów czyszczących brud ląduje w takim pojemniku, a następnie spływa do kanalizacji poprzez przygotowany odpływ. Dzięki temu, że na powierzchni wycieraczki nie znajduje się nadmiar zanieczyszczeń, wykazuje ona jeszcze lepsze właściwości czyszczące. Należy pamiętać, że w ramach instalacji kompletnego systemu osadników z odwodnieniem trzeba doprowadzić do wpustu na pojemnik rury o odpowiedniej średnicy i połączyć je z kanalizacją. Następnie montuje się wybrane osadniki i „przykrywa” je dobraną wcześniej kratownicą bądź wycieraczką z wkładem tekstylnym, gumowym lub mieszanym. Przed zakupem należy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego wykonany jest osadnik. Warto też skonsultować wybór poszczególnych elementów wycieraczki ze specjalistami, którzy projektują ciągi czyszczące do obiektów publicznych i mieszkalnych.