Kompaktowy plac zabaw do małego ogrodu

Plac zabaw w małym ogrodzie

Plac zabaw kojarzy się z dzieciństwem, beztroską, zabawą do zachodu słońca oraz rodzicami. Budując dom, a następnie aranżując jego otoczenie warto więc wygospodarować trochę miejsca i przeznaczyć je na kącik dziecięcy.

Dzieci kochają aktywny wypoczynek, zabawę na świeżym powietrzu (również w trakcie deszczu), kreatywne ćwiczenia fizyczne oraz wyzwania. Dzięki temu mają niepowtarzalną możliwość, aby rozwijać własne ciało, motorykę dużą i małą, ćwiczyć równowagę, a przy okazji pozytywnie rozładować napięcie. Na terenie własnej działki mamy prawdziwe pole do popisu i możemy zaaranżować przestrzeń w ten sposób, aby znaleźć zarówno miejsce dla siebie, jak również dla naszych pociech. Więcej na stronie https://www.woodlit.pl/

Drewniane place zabaw

Obecnie bez problemu można kupić kompaktowy i co najważniejsze kompleksowy drewniany plac zabaw, z którego będą mogły korzystać dzieci w różnym wieku. Place zabaw są (w zależności od modelu) wyposażone w różnego rodzaju sprzęty oraz akcesoria, które dla dziecka stanowią prawdziwy raj na ziemi. Wymienić tu można chociażby drabinki, ścianki wspinaczkowe, liny, bujawki, zjeżdżalnie czy specjalne domki z drewna. Możliwości jest więc naprawdę wiele.

Czym się kierować wybierając drewniany plac zabaw?

Przede wszystkim konieczne jest dopasowanie wielkości i rodzaju placu do wielkości miejsca, na którym tenże plac będzie stał. To podstawa, od której trzeba zacząć. Jeżeli wiemy, jaką wielkość działki mamy do zagospodarowania to wtedy możemy zająć się poszukiwaniem właściwego modelu. A wybór jest ogromny. Dobry place zabaw dla dzieci powinny się charakteryzować przede wszystkim:

– solidnością konstrukcji z drewna bądź materiałów mieszanych,
– mocnym montażem,
– stabilnością konstrukcji,
– odpornością na warunki atmosferyczne, podmuchy wiatru,
– różnorodne wyposażenie,
– wyposażenie pozwalające na bezpieczną, komfortową, ciekawą zabawę,
– łatwość ewentualnego demontażu,
– możliwość rozbudowy,
– możliwość zamontowania dodatkowej powierzchni, jeżeli np. powierzchnia jest wyłożona kostką.

Zobacz także: https://papierowemysli.pl/wymarzony-prezent-na-dzien-dziecka-i-nie-tylko/

Budowa placu samemu czy gotowy projekt?

Wiele osób zastanawia się, czy budować plac zabaw samemu czy skorzystać z gotowego projektu. Musimy pamiętać, że do budowy samodzielnie trzeba zainwestować w narzędzia ręczne, elektronarzędzia, a także zamówić odpowiednią ilość materiału. Jeżeli nie mamy doświadczenia to nasza konstrukcja może nie być stabilna i dodatkowo możemy narazić dzieci na niebezpieczeństwo.