Klimatyzacja domowa — gdzie ją umieścić?

klimatyzacja

Klimatyzacja domowa pozwala nie tylko na regulację temperatury w mieszkaniu, ale także oczyszczenie powietrza z wszelkich patogenów. Z tego powodu na jej montaż decyduje się coraz więcej inwestorów. Jednym z istotnych elementów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas jej zakupu, jest miejsce, w którym ma być umieszczona. Z jednej strony powinna zapewnić właściwy przepływ powietrza, a z drugiej nie przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Gdzie zamontować klimatyzację domową? Podpowiadamy. 

Klimatyzacja domowa — urządzenia typu Split

Coraz więcej inwestorów docenia zalety, jakie oferuje klimatyzacja domowa. Warszawa Ursynów to dzielnica, gdzie można zaopatrzyć się w tego typu urządzenia. W mieszkaniach najczęściej wykorzystywane są sprzęty typu Split, a więc składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Są to jednak pojedyncze urządzenia i nie można ich łączyć w rozbudowane systemy. Dlatego dobór lokalizacji tego typu klimatyzacji warto dobrze przemyśleć.

Najlepiej umieścić ją w pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Dlatego inwestorzy najczęściej montują klimatyzację typu Split w salonie. Szukając jej lokalizacji, warto uwzględnić również wnętrza, w których okna są skierowane na południe, a więc nagrzewają się szybciej niż te od północy. Urządzenie najlepiej zamontować w przestrzeni przy suficie.

Klimatyzacja domowa — urządzenia typu Multisplit

Firmy, które przeprowadzają serwis klimatyzacji w Piasecznie, często w swojej ofercie mają również możliwość montażu takich urządzeń. Inwestorom chcącym ochłodzić kilka pomieszczeń polecają klimatyzatory typu Multisplit, umożliwiające podłączenie kilku wewnętrznych jednostek do jednej zewnętrznej. W takim przypadku poszczególne urządzenia w mieszkaniu powinny być zlokalizowane w taki sposób, aby nie wydmuchiwały powietrza bezpośrednio na mieszkańców. Nie powinny być wiec skierowane na łóżko czy kanapę. Dobrze jest je umieścić obok okna, ponieważ generuje ono najwięcej ciepłego powietrza. Należy również dopilnować, aby klimatyzacja nie była przesłonięta meblami czy zasłonami.