Jakie ubranka dla małych psów?

Ubranka dla małych psów

York,maltańczyk,shih tzu czy buldog francuski to rasy psów,które w ostatnich czasach podbiły serca Polaków i znalazły się na liście najbardziej popularnych ras psów w naszym kraju. Są to psy małych ras,które wymagają odpowiedniej pielęgnacji i ochrony,zwłaszcza,gdy za oknem panuje mało sprzyjająca aura.

Biorąc pod uwagę strefę klimatyczną w jakiej znajduje się Polska,pogoda bywa różna. W lecie doskwierają upały,w zimie zaś temperatura spada często dużo poniżej zera,której towarzyszą opady śniegu. W okresach przejściowych natomiast dokuczliwe bywają często silne wiatry i obfite opady deszczu. Jak zatem wyjść z psem na spacer,gdy na zewnątrz panuje chłód i wilgoć?Trzeba przede wszystkim pomyśleć wcześniej o odpowiedniej garderobie,w której powinny znaleźć się ubranka dla małych psów.

Zacznijmy od pomiaru czworonoga

Dokonując wyboru psich ubranek,należy wcześniej dokładnie zmierzyć czworonoga,co pozwoli nam dobrać odpowiedni dla niego rozmiar i fason. Takich pomiarów wykonuje się w stojącej pozycji psa i bierze się pod uwagę długość ciała psa,którą mierzymy od szyi (mniej więcej okolicy II-go kręgu szyjnego) do nasady ogona (miejsca mniej więcej na wysokości zakończenia kości krzyżowej – rozpoczęcia się ogona),obwód klatki piersiowej psa mierzonej w najszerszym jej miejscu mniej więcej na wysokości mostka psa,obwód łapy mierzony pod pachą w przypadku łap przednich lub w pachwinie w łapach tylnych oraz obwód szyi,który mierzy się mniej więcej na wysokości II-go kręgu szyjnego, pod jabłkiem Adama.

Dodatkowa ochrona przed zimnym powietrzem

Małe psy to zwierzęta często o słabym włosie lub częściowo łyse,dlatego też potrzebują dodatkowej ochrony przed zimnem,by uniknąć przeziębień czy innych chorób,będących wynikiem wychłodzenia organizmu. Ponadto małe psy intensywniej odczuwają chłód i najzwyczajniej w świecie mogą marznąc podczas zimnych i wietrznych dni. Skutkiem tego może być niechęć do spacerów i ich unikanie. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie właśnie wybór odpowiednich ubranek dla małych psów. Jakie zatem wybrać? O to kilka z nich,które powinny znaleźć się w każdej psiej garderobie:

Sweterki dla psów. Idealnie sprawdzą się podczas jesiennej szarugi a także w czasie zimowych mrozów jako dodatkowa warstwa ochronna pod zimową kurtką.

Bluzy dla psów. Funkcjonalne ale i modne ubranka dla psa. Tak samo jak i sweterki mogą być samodzielnym okryciem wierzchnim,np. podczas chłodniejszych dni lub dodatkową garderobą pod kurtkę. Ciepłe,wygodne i stylowe. “Must have” dla każdego psiaka.

Przeciwdeszczowe kurtki,płaszczyki i pelerynki. Typowe okrycia wierzchnie na deszczowe i wietrzne dni. Ochronią pupila także przed zabrudzeniami,a opiekunom oszczędzą pracy po powrocie ze spaceru. Nie są raczej ocieplane,dlatego też warto ubrać pod nie np. sweterek,aby psu nie było zimno.

Zimowe kurtki i kombinezony. Małe psiaki często negatywnie reagują na niskie temperatury,dlatego też,jeżeli wybieramy się z nimi na zimowe spacery trzeba je ciepło ubrać. W takiej sytuacji idealne będzie zimowa odzież dla psa. Będą to ocieplane kurtki i kombinezony,które bardzo dobrze grzeją i trzymają ciepło. Podczas mrozów,kiedy drogi są ośnieżone i oblodzone,trzeba również zadbać o łapki naszych psiaków,zwłaszcza tych małych. Są one bowiem bardzo delikatne i podatne na czynniki zewnętrzne,takie jak np. sól do posypywania lodu na drogach. Mogą wywoływać podrażnienia opuszków a także prowadzić do ich pękania. Praktycznym rozwiązaniem będą buty dla psa,które nie tylko będą ochroną przed chłodem ale także przed skaleczeniami.

Podsumowanie

Jak widać,ubranka dla małych psów to podstawa każdej wyprawki. Aby móc czerpać przyjemność z każdego spaceru,nawet podczas mało sprzyjającej aury,trzeba się po prostu dobrze do niego przygotować. Należy wybrać odpowiednią garderobę dla swojego pupila i być przygotowanym na każdą pogodę. Bluzy,swetry czy kurtki to ubrania,które powinny znaleźć się w szafie każdego z nich. Wybierając jednak okrycia wierzchnie dla psa,powinniśmy najpierw dokonać jego dokładnych pomiarów,aby móc dobrać odpowiedni rozmiar. Trzeba także pamiętać,że muszą one spełniać swoje funkcje ale przy tym być wygodne dla zwierzęcia. Pies ma czuć się w nich komfortowo i w żaden sposób nie mogą ograniczać swobody jego ruchów. Ponadto wybierajmy produkty sprawdzonych producentów,którzy oferują nam rzeczy o bardzo wysokiej jakości wykonane z materiałów wysokogatunkowych.