Jakie rolety do kuchni?

Wbrew pozorom wybór rolet do kuchni to naprawdę trudne zadanie. Jest to spowodowane między innymi specyficznym oraz dość wilgotnym środowiskiem, a także trudnością usuwania zanieczyszczeń, takich jak tłuszcz. To, na jakie rolety zdecydujemy się w naszej kuchni, jest zależne przede wszystkim od ergonomii ich wykonania oraz funkcjonalności. Nie możemy jednak zapomnieć, że równie ważny jest sam elegancki wygląd. Jak zatem wybrać rolety do kuchni?

Len, bawełna czy poliester?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzji w sprawie zakupu rolet, należy szczególnie zastanowić się nad materiałem. Tradycyjne rozwiązania najczęściej wykonane są z bawełny czy też lnu. Z kolei klasyczne rolety to świetna opcja, kiedy mamy do czynienia ze sporymi kuchniami, w których wentylacja stoi na wysokim poziomie, a nasłonecznienie nie jest zbyt duże. Oba wyżej wymienione materiały charakteryzują się swoją niedużą przepuszczalnością światła, co w sporej części przypadków może okazać się po prostu niewystarczające. Najpopularniejszymi roletami materiałowymi, są rolety rzymskie np takie: https://rolety.eu/pl/72-rolety-rzymskie

Bardzo ważna jest również kwestia zawilgocenia pomieszczenia. Kiedy mamy do czynienia z naturalnymi materiałami, w takich wypadkach może dochodzić do stosunkowo szybkiego niszczenia rolet, w szczególności, gdy mamy do czynienia z tendencją do skraplania się pary wodnej w okolicach okna. Nie możemy nie wspomnieć,  że na przykład bawełna to materiał, która nadzwyczaj sprzyja rozwojowi grzybów czy też bakterii.

Bardzo ciekawą alternatywą dla lnu oraz bawełny mogą być rolety wyprodukowane z poliestru. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste, a zaciemnienie pomieszczenia, jakie oferują, stoi na bardzo wysokim poziomie. Kiedy napotkamy problem, jakim jest zanieczyszczenie tłuszczem, czy też innym płynem, jedyne co musimy zrobić, to użyć mokrej gąbki wraz z odpowiednią ilością płynu do naczyń. Nie możemy jednak zapomnieć, że do takiego czyszczenia należy podchodzić bardzo rozważnie. Kiedy zauważymy, że materiał puszcza kolor, należy natychmiast przestać.

Dobrym pomysłem do kuchni są również rolety dzień – noc np. dostępne na stronie rolety.eu

Sposób montażu rolet do kuchni

Bardzo trudne wskazać jedno najlepsze rozwiązanie, na które możemy bez względu na wszystko postawić. Prawda jest jednak taka, że to rolety montowane w ramie uznaje się za bardzo wygodne rozwiązanie. Warto wspomnieć, że za sprawą wysokiej wilgotności w pomieszczeniu, jakim jest kuchnia, należy je systematycznie wietrzyć. W takich wypadkach klasyczne rolety mogą nam sprawić nieco problemów, dlatego warto zainteresować się roletami, które montowane są w ramie.

Zobacz także: https://iksmag.pl/jak-zaaranzowac-maly-salon/

Eleganckie rolety kuchenne

Nie ma co się oszukiwać, prawda jest taka, że rolety kuchenne z roku na rok stają się coraz popularniejszą ozdobą w naszych mieszkaniach czy domach. Taka sytuacja prowadzi do momentu, w którym musimy wybierać pośród aspektami estetycznymi a funkcjonalnością. Osoby, które chcą, aby stylistyka ich kuchni była nieco wysublimowana, powinny postawić na rolety rzymskie. Bez większego problemu możemy skomponować je z wszelkiego rodzaju serwetkami, obrusami, czy podkładkami, które produkowane są z tych samych tkanin. Nie możemy jednak zapomnieć, że takie rolety kuchenne powinny być montowane jedynie w domach, w których został zaimplementowany mechaniczny system wentylacyjny. Możemy się także na nie zdecydować, kiedy okna nie mają bezpośrednio do czynienia ze sprzętem kuchennym czy też potencjalnymi zanieczyszczeniami.

Jak widać, wybór rolet do kuchni to dość trudne zadanie. Jeśli jednak zastosujemy się do wyżej wymienionych zaleceń, z pewnością wybierzemy produkty, które się nam spodobają, a co równie ważne, będą bardzo funkcjonalne.