Jak poradzić sobie ze stresem u dziecka?

Sposoby na stres u dziecka

Kiedy pierwsze emocje związane z rozpoczęciem szkoły przez Wasze dziecko opadną, pojawiają się następne – jakie zajęcia dodatkowe wybrać? To kolejne ważne decyzje, którym może towarzyszyć duża dawka stresu. Poniżej 3 rady, dzięki którym poradzicie sobie z nimi bez najmniejszego problemu!

Odprężające zajęcia dodatkowe

Pożegnanie wakacji macie już za sobą, dziecko w szkole poznaje nowych znajomych, więc teraz czas pomyśleć o zajęciach dodatkowych. W dzisiejszych czasach, Wasze pociechy już od najmłodszych lat, mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Oprócz nauki podstawowych języków jak angielski, dzieci coraz częściej mogą od podstaw uczyć się, np. hiszpańskiego, a nawet chińskiego. Dodatkowo, poza pogłębianiem umiejętności lingwistycznych, możecie poszukać zajęć rozwijających logiczne myślenie – jak programowanie, czy szachy. Zawsze dobrym pomysłem są zajęcia sportowe – akrobatyka, taniec, judo czy piłka nożna. Wystarczy dopasować je do zainteresowań dziecka. Liczba zajęć dodatkowych może przyprawić Was o zawrót głowy i spowodować wiele stresu, w końcu chcecie wybrać jak najlepsze zajęcia dla Waszych pociech. Co więcej, zależy Wam, by dzieci czuły się dobrze w nowym otoczeniu. Aby zminimalizować stres związany z pozostawieniem dziecka „w obcych rękach” warto skorzystać z próbnych zajęć, które często są oferowane przed podjęciem decyzji o wykupieniu karnetu. Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić czy dziecko dobrze się tam czuje i czy wybrany kurs sprawia mu radość. Dobrym pomysłem będzie także zapoznanie się na forach internetowych z opiniami o danych aktywnościach lub podpytanie znajomych rodziców.

Trochę ruchu!

Kiedy dziecko będzie się świetnie bawić i uczyć na nowych zajęciach, nie siedźcie wpatrzeni w telefon, by zadzwonić i zapytać jak sobie radzi. Znajdźcie zajęcie, które sprawi, że będziecie w stanie oderwać myśli i zająć się sobą. Będzie to przede wszystkim chwila dla Was, dlatego warto wykorzystać ją na zrobienie czegoś, co naprawdę lubicie. Bardzo dobrym pomysłem będzie dowolna aktywność fizyczna! Możecie zacząć od lekkich ćwiczeń w domu lub pójść pobiegać. Wpłynie to nie tylko na pozytywne myślenie, ale także na Wasze ogólne samopoczucie.

Ziołowe wyciszenie

Podczas walki ze stresem idealnym rozwiązaniem mogą okazać się także cukierki stworzone na bazie wyselekcjonowanych ziół. Sprawdzonym wyborem przez wielu zadowolonych klientów będą Cukierki Melisowe niemieckiej marki Reutter, słynącej z wysokiej jakości technologii produkcji i sprawdzonych receptur. Reutter, jak mało która firma, może poszczyć się aż ponad stuletnim doświadczeniem w produkcji znakomitych ziołowych cukierków z cennymi ekstraktami (wyciągami) roślinnymi.