Jak działają okulary progresywne?

Okulary progresywne są bardzo wygodną alternatywą. Pomagają skorygować dwie wady wzroku za pomocą jednej pary okularów. Jak dokładnie działają i dlaczego warto z nich korzystać?

Okulary progresywne – charakterystyka

Problemy ze wzrokiem są bardzo uciążliwe. Ich zaniedbanie może powodować szybkie pogorszenie się wady. Dlatego w przypadku zauważenia pierwszych objawów zaburzonej widoczności należy jak najszybciej udać się do okulisty. Zdarza się, że niektóre osoby mają problem ze wzrokiem na dwóch płaszczyznach. Źle widzą z bliska, jak i z daleka. Muszą nosić przy sobie dwie pary okularów i zmieniać je w zależności od potrzeb. Jest to dość kłopotliwe i wymaga pamiętania o zabieraniu ze sobą obu par. Rozwiązaniem problemu są okulary progresywne. Posiadają one specjalne szkła o różnych obszarach mocy. Skupiając wzrok u góry okularów, można lepiej widzieć obiekty znajdujące się daleko. Kierują wzrok w dół, ułatwione jest widzenie szczegółów z bliska. Okulary progresywne w Brzegu Dolnym i wszystkich innych miejscowościach warto kupować w dobrej jakości salonach optycznych, które oferują poradę i wykonanie badania wzroku na miejscu.

Okulista, optometrysta i optyk – czym się zajmują?

Ci trzej specjaliści – okulista, optometrysta i optyk są często myleni. Chociaż wszyscy zajmują się problemami z oczami i wzrokiem, zakres ich działania jest różny. Okulista leczy choroby oczu, takie jak zaćma, jaskra, wszelkiego rodzaju urazy i zapalenia. Może również wykonywać badanie wzroku. Optometrysta zajmuje się dokładnym zbadaniem wzroku i pomaga w doborze mocy okularów, pozwalającej wyeliminować wadę. Zadaniem optyka jest za to wytworzenie okularów według zaleceń wcześniej wymienionych specjalistów. W profesjonalnych gabinetach optycznych, jak np. Sawin możliwe jest skorzystanie z usług optometrysty, sprawdzenie wzroku na miejscu oraz zlecenie wykonania okularów. Dzięki temu, że cały proces odbywa się w jednym miejscu, wszystko trwa o wiele krócej.