Jak dopasować meble do obecnej aranżacji wnętrza?

Gałki do mebli

Nie da się ukryć, że nasze meble już od dawna stanowią kluczowy element aranżacji naszych wnętrz. Zwykle dokładamy wszelkich starań do tego, by swoim stylem i elementami wykończenia idealnie dopasowały się one do wystroju, który już istnieje w naszym wnętrzu. Z reguły jednak nie jest to takie proste, gdyż aranżacje zmieniane są dość często, a nikt z nas nie może pozwoli sobie na tak częstą wymianę mebli. Wobec tego, jak w prosty i szybki sposób można nadać im drugie życie?

Gałki do mebli – niepozorny dodatek, który odmienia meble

Większość z nas wybierając meble do swojego salonu lub sypialni zwykle kieruje się ich pojemnością, funkcjonalnością lub kolorem. Niemniej jednak mamy w zwyczaju za każdym razem pomijać tak istotny element jakim są gałki do mebli. Z powodzeniem można je nazwać jednym z wyznaczników stylu i dobrego smaku. Zwykle gałki do mebli montowane są tak, by odpowiadały one ich ogólnej stylistyce. Niemniej jednak nie możemy zapomnieć o tym, że gałki do mebli są wymienne! Co za tym idzie, ten niepozorny dodatek możemy zakupić całkowicie osobno, a dzięki temu możemy w niepowtarzalny i wyjątkowy sposób odmienić jednocześnie całe meble! Obecnie na rynku można znaleźć wiele modeli gałek do mebli. Niektóre z nich produkowane są ręcznie, a co za tym idzie zaoferują nam ponadprzeciętnie spektakularny design i wartości estetyczne. Można dobierać gałki do mebli z motywami bajkowymi – które uzupełnią meble w pokoju dziecięcym, ale może także zdecydować się na modele utrzymane w charakterystyce glamour jak np. diamenciki. Takie gałki do mebli nie będą pokaźnym wydatkiem, a ich wartość wizualna jest wręcz nieoceniona. W prosty sposób będziemy mogli nadać naszym meblom całkiem inny styl, który z pewnością dopasuje się do naszej aranżacji, która już istnieje we wnętrzu.

W jaki sposób można wymienić gałki do mebli?

Skoro wiemy już, że możemy nasze gałki do mebli wymienić i jednocześnie zwiększyć estetykę naszych mebli, to warto się jednocześnie dowiedzieć, w jaki sposób można to zrobić. Otóż najważniejszy okazuje się dobór gałki do mebli. Powinna ona odpowiadać swoim rozmiarem staremu modelowi, by zakryć ewentualne otwory. Następnie przy pomocy zwykłego śrubokręta możemy odkręcić nasze stare gałki do mebli, a na ich miejsce przykręcić nowe modele. Jak widać, proces wymiany gałki do mebli jest wyjątkowo prosty i nie wymaga skomplikowanego remontu. W kilka chwil nadamy naszym meblom drugie życie i sprawimy, że będą idealnym uzupełnieniem naszych wnętrz i aranżacji.