Identyfikator dla psa – dlaczego warto go mieć?

identyfikator dla psa

Każdy opiekun zwierząt domowych chce, aby były one zdrowe i bezpieczne. Mimo wszelkich starań czasem zdarzy się, że nasz pupil zniknie z pola widzenia lub ucieknie. W takiej sytuacji pomocny może się okazać identyfikator dla psa. Czym jest, kto może po niego sięgnąć i dlaczego warto go zainstalować przy obroży psa?

Identyfikator dla psa – czym jest?

Identyfikator dla psa to nic innego jak plakietka, którą umieszcza się przy psiej obroży. Na identyfikatorze powinno znaleźć się imię i nazwisko opiekuna psa, a także numer telefonu do niego. Dlaczego? To dane, które przydadzą się w momencie, gdy pies zostanie odnaleziony przez obcą osobę. Będzie mogła ona zadzwonić pod numer z identyfikatora i zlokalizować opiekuna zwierzęcia.

Identyfikator dla psa przypomina nieśmiertelnik. Zawiera dane właściciela psa. Zawieszka może mieć dowolny kształt i wielkość. Wszystko zależy od tego, gdzie kupimy identyfikator oraz jak duży jest nasz pies. Jeśli jest on mały, nie możemy zawiesić mu na szyi identyfikatora, który będzie obciążał jego szyję czy krępował ruchy. Mimo że zawieszki nie są ciężkie (wykonane są z lekkich materiałów), warto ich ciężar i rozmiar dopasować do masy ciała psa.

identyfikator dla psa

Dla kogo identyfikator dla psa?

Zawieszka z danymi opiekuna psa powinna znaleźć się przy obroży zarówno psów typowo domowych, jak i podwórkowych. Dlaczego? Ponieważ zwierzęta mieszkające w domu, jak i na podwórku, mogą uciec lub zabłądzić podczas przechadzki po znanym im terenie. Warto więc zamontować identyfikator dla psa każdemu zwierzęciu, bez względu na jego wiek, masę ciała czy rasę.

Jeśli jesteś opiekunem czworonoga, pamiętaj o uzupełnieniu akcesoriów dla psa o identyfikator. Planując posiadanie psa, weź to pod uwagę, ponieważ pies w nowym domu może czuć się zagubiony i szukać drogi ucieczki.

Dlaczego warto zamontować psu identyfikator?

Każde zwierzę, bez względu na to, jak długo żyje w danym miejscu, może z niego uciec. Często ucieczki mają miejsce np. podczas spaceru z psem i chwilowym spuszczeniu z niego oka. Identyfikator dla psa pomoże nam zlokalizować zwierzę, o ile oczywiście osoba, która je znajdzie, zechce do nas zadzwonić i poinformować o znalezieniu czworonoga.

Nawet jeśli ktoś nie będzie wiedział, do czego służy zawieszka z danymi opiekuna psa, prawdopodobnie odda go schroniska lub zawiezie na komisariat policji. Pracownicy tych miejsc będą wiedzieli, co należy dalej zrobić.

Identyfikator dla psa

Identyfikator dla psa to zawieszka z danymi właściciela pupila. Możesz ją stworzyć samodzielnie, umieszczając przy szyi psa zalaminowaną karteczkę z danymi. Łatwiej będzie jednak sięgnąć po identyfikator dla psa z grawerem np. w firmie nana.com.pl. Dzięki temu zamówisz gotową zawieszkę z trwałego i eleganckiego materiału. Nie będziesz musiał się zastanawiać, jak ulokować imię, nazwisko i numer telefonu na tak małej powierzchni. Pamiętaj, że na zawieszce powinno znaleźć się także imię psa. Osoba, która go znajdzie, musi wiedzieć, jak ma się zwrócić do pupila, aby utrzymać jego uwagę do czasu przybycia opiekuna zwierzęcia.