Hale magazynowe a czystość. Co mówią przepisy?

hala magazynowa

Utrzymywanie czystości w przestrzeniach magazynowych nie wynika jedynie z potrzeb estetycznych, ale jest wymogiem prawnym, wynikającym z przepisów BHP. Jednocześnie jest odpowiedzialnym zadaniem wymagającym dużego doświadczenia, które warto zlecać profesjonalnym firmom. Dowiedz się, co mówią przepisy na temat czystości w halach magazynowych.

Hale przemysłowe a czystość – przepisy BHP

Zachowanie wysokich standardów higieny i regularne czyszczenie przestrzeni przemysłowych z różnego typu zanieczyszczeń należy do obowiązków właściciela obiektu. Przepisy BHP wyraźnie obligują przedsiębiorców do zapewnienia pracownikom właściwego stopnia bezpieczeństwa, czystości i higieny pracy. Obowiązki te są odgórnie narzucone przez prawo i ściśle określone przepisami oraz wymogami stacji sanitarno-epidemiologicznych. Ich łamanie grozić może nałożeniem surowych kar finansowych na zarządy firm, a w skrajnych przypadkach nawet zamykaniem przedsiębiorstw.

Kto zajmuje się czyszczeniem hal magazynowych?

Choć przepisy restrykcyjnie wymagają zachowania czystości w przestrzeniach przemysłowych, nie precyzują procesów dla różnego typu obiektów. Dlatego czyszczenie hali magazynowej najlepiej zlecić kompetentnej firmie, która ma odpowiednie doświadczenie i środki techniczne. Taką firmą jest Przedsiębiorstwo Remontowe Tatra, które świadczy w okolicach Wrocławia usługi  czyszczenia hydrodynamicznego konstrukcji, betonu, mostów i zbiorników, a także hydropiaskowania konstrukcji stalowych.

Jak czyści się hale magazynowe?

Zabrudzenia przemysłowe zazwyczaj są trudne do usunięcia klasycznymi metodami, dlatego do walki z brudem stosuje się nowoczesne metody, między innymi czyszczenie hydrodynamiczne. Dobre firmy podejmują się usuwania z hal magazynowych nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Ich usługi obejmują mycie sufitów i konstrukcji hal, regałów magazynowych, dróg wentylacyjnych, elementów oświetlenia, elewacji zewnętrznej i innych obiektów znajdujących się wewnątrz hali. Podczas czyszczenia stosują wydajną i efektywną technikę hydrodynamiczną. Polega ona na natryskiwaniu zabrudzonej powierzchni strumieniem wody pod dużym ciśnieniem. Wytworzona energia ułatwia odrywanie się zanieczyszczeń i umożliwia szybkie czyszczenie różnego typu powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych obiektu.