Hala z płyty warstwowej – jakie ma zalety?

plyta warstwowa

Budownictwo przemysłowe wymaga szybkości, precyzji, zastosowania wyjątkowo wytrzymałych materiałów. Ale nie tylko – ważny jest również koszt inwestycji, który inwestorzy próbują ograniczyć do minimum. Dobrą alternatywą dla kosztownych budynków murowanych mogą być hale magazynowe z płyty warstwowej.

Hala z płyty warstwowej sprawdzi się doskonale w budownictwie przemysłowym. Z tego rodzaju płyt powstają magazyny, pomieszczenia produkcyjne, pawilony handlowe i usługowe, obiekty dla rolnictwa, garaże, a także budynki socjalne czy biurowe. Płyty warstwowe gwarantują solidne wykonanie, doskonałe parametry techniczne gotowego budynku, a także wysoką estetykę. Nowoczesne obiekty przemysłowe wykonane z płyt warstwowych przyciągają spojrzenia, a nie straszą wyglądem, jak stare magazyny.

 

Zalety płyt warstwowych

Płyty warstwowe wykonane są z dwóch warstw ocynkowanej blachy, ale wewnątrz znajduje się coś jeszcze – rdzeń izolacyjny z pianki poliuretanowej, wełny mineralnej lub styropianu. Taka budowa płyty sprawia, że wykonany z niej budynek ma dobre parametry termiczne i nie ucieka z niego ciepło. Płyty są bezproblemowe w montażu. Obiekty w tej technologii można stawiać nawet w zimie. Nie ma również ograniczeń, jeśli chodzi o lokalizację – stawiać je można na każdym terenie. Budynki z płyt warstwowych są solidnie wykonane, odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Przez długie lata prezentują się tak samo dobrze, jak tuz po ich wykonaniu. Nie bez znaczenia ma również czas realizacji całej inwestycji. Obiekt z płyt warstwowych powstaje w ciągu kilku, kilkunastu tygodni – dużo szybciej niż budynki murowane.

 

Szukaj dobrych wykonawców

Budowa hal magazynowych, produkcyjnych, obiektów handlowych czy socjalnych z płyty warstwowej to doskonała inwestycja, która łączy w sobie wysoką jakość wykonania, elegancki wygląd i dobre parametry gotowych obiektów. Warto jednak zadbać, aby zajęła się tym profesjonalna firma. Najlepiej wybierać specjalistów, którzy oferują kompleksowe wykonanie: od przygotowania projektu aż po oddanie gotowego obiektu do użytku.