Fronty jako wizytówka mebli kuchennych

meble kuchenne

Przy aranżowaniu wystroju kuchni wiele osób zwraca szczególną uwagę na dobór mebli wyposażonych w estetyczne fronty. Tego typu elementy bowiem w doskonały sposób podkreślają charakter danego modelu, określając też styl, w którym został on wyprodukowany. Właściwie dobrane fronty mebli kuchennych zwykle uznaje się za wizytówkę całego pomieszczenia. Nie zwlekaj i już dziś sprawdź, skąd wzięło się to przekonanie!

Fronty kuchenne – różne rodzaje

 Dostępne na rynku fronty kuchenne występują w różnych wariantach. Z reguły przy podejmowaniu decyzji, który model wybrać bierze się pod uwagę materiał wykonania oraz rodzaj zastosowanej w danym przypadku powłoki. Specjaliści, których obowiązkiem jest m.in. projektowanie mebli, zwykle dzielą fronty meblowe na artykuły:

  • laminowane – zrobione z płyty MDF albo trójwarstwowej płyty wiórowej, pokryte specjalnym laminatem;
  • drewniane – z odpowiednim zaimpregnowaniem;
  • foliowane – oklejone folią w wybranym kolorze;
  • lakierowane – o matowej, półmatowej lub błyszczącej powierzchni;
  • akrylowe – świetnie sprawdzające się w nowocześnie urządzonych wnętrzach;
  • fornirowane – pokryte cienką warstwą naturalnego drewna.

Niektóre fronty mebli kuchennych mogą być wykonane ze szkła albo ze stali nierdzewnej. Takie rozwiązania najlepiej pasują do wnętrz o minimalistycznym wystroju.

Dlaczego warto pomyśleć o wyborze odpowiednich frontów meblowych?

 Właściwie dopasowane do ogólnego stylu urządzenia kuchni fronty meblowe pełnią bardzo istotną rolę w tym pomieszczeniu. Tego typu elementy stanowią bowiem idealne połączenie niepospolitych walorów estetycznych oraz użytkowych. Zazwyczaj są one pierwszym artykułem, na który zwraca się uwagę po wejściu do kuchni. Dlatego też pełnią one funkcję dekoracyjną, w razie potrzeby umożliwiając szybką zmianę stylu mebli poprzez ich przemalowanie. Ponadto fronty meblowe oferowane przez taką firmę, jak Meblox sprzedającą meble kuchenne, zwykle przybierają formę przodu szuflad lub szafek. W praktyce oznacza to, że są one jedną z najbardziej eksploatowanych powierzchni w całym pomieszczeniu kuchennym. Dlatego przy ich produkcji kładzie się szczególny nacisk na wykorzystanie wytrzymałych, odpornych na zniszczenie materiałów. To daje gwarancję długoletniego użytkowania tego typu artykułów.