EKG – jak często wykonywać badanie?

badanie ekg

EKG to jedno z popularniejszych badań, które wykonuje się w przychodniach, jak i na oddziałach szpitalnych. Jest ono zlecane przez lekarzy rodzinnych, czy też przez kardiologów. Wielu pacjentów zastanawia się, co jaki czas należy badanie to wykonywać. Warto rozwiać wszelkie wątpliwości.

Co wskazuje wynik badania EKG?

EKG Katowice jest badaniem, które wskazuje wszelkie zaburzenia rytmu serca. Na dodatek, ukazuje błędne funkcjonowanie układu, który przewodzi serce. EKG w Katowicach jest pomocne w ocenie rozległości uszkodzenia sercowego mięśnia, gdy miało się do czynienia z zawałem, czy też obciążeniem komór serca.

Badanie EKG jest badaniem, które jest najczęściej wykonywanym badaniem wśród pacjentów, którzy mają problemy z sercem, czy też istnieją pewne podejrzenia takowej choroby. Gdy tylko pacjent zgłasza pewne objawy w obrębie serca, to lekarz od razu kieruje go właśnie na EKG.

Co jaki czas należy wykonywać EKG?

O skierowaniu na badanie EKG zawsze decyduje lekarz. Może to być lekarz rodzinny, a także kardiolog w Siemianowicach Śląskich. Jeśli EKG rzeczywiście u danego pacjenta wykaże pewne nieprawidłowości, skierowany może zostać na echo serca. Jest to nic innego jak USG serca. Pacjent może zostać również skierowany na holter EKG Katowice.

A co jaki czas należy wykonywać kontrolne EKG? Nie można tego jednocześnie określić. Każdy pacjent ma inne dolegliwości i zmaga się z innego rodzaju chorobami. Najprościej jest powiedzieć, że należy stosować się do zaleceń lekarza. Mówi się jednak, że osoby po pięćdziesiątym roku życia, powinny takie badanie wykonywać raz w roku. Tak jest najbezpieczniej.

Nie ma niczego gorszego, niż zapominanie o badaniu i robienie EKG, dopiero gdy odczuwa się pewną dolegliwość. Jest to na tyle nieodpowiedzialne, że wcześniej wykryta wada serca, daje możliwość podjęcia skutecznego leczenia. Na pewno nie będzie zbyt późno. Gdy leczenie zostanie wdrożone za późno, to niestety może dojść nawet do poważnej tragedii. Z sercem nie ma żartów.