Dorabianie kluczy tylko u wykwalifikowanego fachowca!

klucz
Dorabianie kluczy tylko u wykwalifikowanego fachowca

Dorabianie kluczy to najbardziej znana i najbardziej podstawowa usługa wykonywana przez firmy ślusarskie. Każdy właściciel nieruchomości przynajmniej raz musiał dorobić zapasowe klucze. Warto wiedzieć, że dorabianie kluczy Dierre, Gerda i innych znanych producentów wymaga posiadania odpowiednich materiałów i urządzeń. Gdzie dorabiać klucze i na czym polega ta usługa?

Dlaczego nie każdy może dorobić klucze?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem nie każdy może posiadać urządzenia do dorabiania kluczy ani narzędzia do lock pickingu, które są wykorzystywane np. podczas awaryjnego otwierania drzwi. Ich posiadanie jest nielegalne i jest wykroczeniem. Wynika to z faktu, że dzięki nim można łatwo włamać się do mieszkania, firmy, czy innego pomieszczenia lub pojazdu. Dlatego do ich posiadania niezbędne są odpowiednie uprawnienia, które posiada licencjonowany ślusarz. Dzięki temu nasza własność jest lepiej chroniona.

Na czym polega dorabianie kluczy?

Punkt dorabiania kluczy wyposażony w nowoczesne urządzenia jest w stanie szybko dorobić większość obecnych aktualnie na rynku kluczy. Sama praca przebiega szybko, a usługa wykonywana jest na miejscu. Aktualnie korzysta się z maszyn elektronicznych, które znacząco ułatwiają proces dorabiania kluczy, a jednocześnie odznaczają się dużą precyzją. Ślusarz kopiuje klucz, umieszczając go w maszynie i ustawiając odpowiednie parametry, dzięki czemu nowy klucz jest precyzyjnie wycinany w surówce, czyli materiale, z którego tworzy się klucze. Na koniec fachowiec szlifuje i oczyszcza skopiowany klucz, aby jego działanie było bezawaryjne i komfortowe. Czasem okazuje się, że niezbędne jest ręczne wykonanie kopii klucza. Dobry ślusarz nie będzie miał z tym żadnego problemu, chociaż oczywiście cena takiej usługi jest wyższa, a na gotowy klucz trzeba będzie zaczekać trochę dłużej. Dorabianie kluczy Dierre bez klucza należy powierzać tylko doświadczonym fachowcom, którzy wykonają prace precyzyjnie, dzięki czemu klucz będzie spełniał swoją funkcję.

Dorabianie klucza bez klucza

Dorabianie kluczy na podstawie zamka jest bardzo przydatną usługą, z której można skorzystać w wielu sytuacjach. Przede wszystkim chodzi o zgubienie jedynych kluczy do sejfu, czy szafy pancernej, co całkowicie uniemożliwia ich otwarcie. Z usługi warto skorzystać również w przypadku przedmiotów historycznych zamykanych na klucz. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest dorobienie klucza bez klucza, aby nie uszkodzić przedmiotu podczas prób siłowych. Taka usługa może być również pomocna w przypadku utraty kluczy do mieszkania lub samochodu. Jednak fachowcy zalecają w takiej sytuacji całkowitą wymianę zamków, aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Ślusarz https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl najpierw przeprowadzi awaryjne otwieranie zamków, a następnie wymieni zamki na nowe.

Gdzie dorabiać klucze?

Dorabianie kluczy należy zlecać tylko sprawdzonym firmom ślusarskim, w których pracują doświadczeni ślusarze. Dotyczy to przede wszystkim dorabiania kluczy niestandardowych, czy tych do zamków antywłamaniowych. Są one bardziej skomplikowane, a błąd spowoduje nieprawidłowe działanie zamka, a nawet może uniemożliwić jego otwarcie. Cena dorobienia kluczy uzależniona jest od ich rodzaju. Dorobienie najprostszych kluczy kosztuje zazwyczaj od 10 do 20 zł. Bardziej skomplikowane np. klucze do zamków antywłamaniowych mogą kosztować 100 zł i więcej.