Nowa rola polskich kierowców na Rajdzie Dakar 2020

Polski duet kierowców Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk oraz Czech Filip Škrobanek już niebawem pojawią się na starcie Rajdu Dakar. Będzie to nie tylko czysto sportowe wyzwanie, gdyż organizatorzy przyznali im także niesamowicie ważne zadanie. Drużyna R-Six Team jedyna w stawce uczestników biorących udział w wyścigu będzie służyć na tym supermaratonie także jako służba medyczna.

Najnowsze informację z Rajdu Dakar 2020 znajdziesz na dakar.pl

Francuska firma A.S.O. podchodzi z niesamowitą uwagą do kwestii bezpieczeństwa zawodników na Rajdzie Dakar 2020. Podczas imprezy będzie obecna wysoce wykwalifikowana opieka medyczna, która zadba o zdrowie uczestników. Na saudyjskie bezdrożna wyjedzie kilkadziesiąt karetek, helikoptery zapewnione przez organizatorów i śmigłowce medyczne, które dostarczy rząd Arabii Saudyjskiej. Istotne będą też szeroko rozumiane służby medyczne offroadowe – czyli aut z napędem 4×4, które będą podążały za zawodnikami podczas zmagań na Rajdzie Dakar 2020. W każdym takim samochodzie będzie dwóch lekarzy. Dojdzie do tego szpital polowy, który będzie instalowany na każdym biwaku, a nim specjalnie wyszkolona kadra około 30 medyków. W składzie ekipy znajdziemy chirurgów, radiologów, anestezjologów, lekarzy od pierwszej pomocy i pielęgniarki.

Zobacz także: https://superweb.com.pl/thierry-sabine-pasjonat-ktory-zginal-w-miejscu-ktore-kochal-czesc-1/

Lecz nad bezpieczeństwem zawodników podczas Rajdu Dakar 2020 będzie czuwać też polska drużyna R-
Six Team. Organizatorzy wydali oficjalne zezwolenie, by jedna spośród wszystkich załóg służyła jako ekipa ratunkowa podczas imprezy i ten zaszczyt przypadł właśnie Robertowi Szustkowskiemu, Jarosławowi Kazberukowi i czeskiemu mechanikowi Filipowi Škrobankowi. Nasi reprezentanci na Rajdzie Dakar 2020 przeszli odpowiednie szkolenie i będą mogli w razie potrzeby być pierwszą pomocą w wypadku oparzeń, złamań czy zatrzymania akcji serca. W ciężarówce będzie sprzęt paramedyczny: defibrylator AED oraz apteczka paramedyczna. Francuska firma A.S.O., która odpowiada za organizację Rajdu zapewniła też adekwatne oznakowanie na pojeździe, którym załoga R-Six Team będzie ścigała się na Dakarze.

Oczywiście liczymy na to, że Szustkowski, Kazberuk i Škrobanek w pełni będą mogli poświęcić się sportowymi zmaganiami i że sam Rajd odbędzie się bez większych ekscesów. Na pewno nowa rola, którą tej trójce przypadła, nie jest tylko symboliczna, gdyż często w historii Dakaru to właśnie zawodnicy byli pierwsi na miejscu wypadku. Dlatego też ważne jest, by w takiej sytuacji pomocy mogli udzielić fachowo wyszkolony personel, który nie spanikuje i będzie wiedział, co robić. A takiego w Arabii Saudyjskiej na pewno nie zabraknie, gdyż pojawi się cała wykwalifikowana kadra specjalistów, lekarzy, medyków. Do tego oczywiście trzeba doliczyć reprezentantów R-Six Teamu, których obecność na pewno pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo tej legendarnej imprezy.

Sprawdź dlaczego Robert Szustkowski, odnoszący sukcesy biznesmen, aktywnie wkroczył także do świata sportu: https://robert.szustkowski.pl