Dobre dźwigi szpitalne – czyli jakie?

W szpitalach często korzysta się z dźwigów. Służą one np. do przewożenia wyposażenia na wyższe piętra, a także do transportu chorych (chodzących, na wózkach lub noszach). Montaż dźwigu znacznie ułatwia i przyspiesza poruszanie się po szpitalu. Jest jedyną opcją dla tych, którzy nie mogą skorzystać ze schodów.

Dźwigi szpitalne – jakie powinny być?

Dźwig szpitalny to po prostu rodzaj windy. Musi ona jednak spełniać specjalne wymagania, choć w wielu przypadkach będzie też użytkowana jako typowa winda. Z uwagi na szerokie zapotrzebowanie, nowoczesne dźwigi szpitalne w Szczecinie muszą być przystosowane do np. transportu łóżek oraz sprzętu medycznego.

Poszczególne typy wind montowanych w szpitalach (i innych placówkach medycznych) mają podobny udźwig, ale różnią się parametrami kabin. Urządzenia dźwigowe w Szczecinie są przystosowane do udźwigu ok. 2000 kg – w większości przypadków to wystarcza. Bardzo istotne jest też, by wejście do windy mogło rozsunąć się na całą szerokość.

Bezawaryjne dźwigi szpitalne

W szpitalach i placówkach medycznych windy powinny być jak najbezpieczniejsze i najmniej awaryjne. Trzeba też mieć dostęp do ewentualnego serwisu, który zaoferować może np. pogotowie dźwigów osobowych w Szczecinie. Każda awaria utrudnia pracę szpitala i może wiązać się z utrudnieniem dla pracowników i pacjentów.

Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć – odpowiedni wybór dźwigu szpitalnego pozwoli na wieloletnie bezpieczne korzystanie. Nowoczesne windy szpitalne w Szczecinie trzeba też poddawać regularnej konserwacji. Dzięki temu wszelkie symptomy zbliżającej się awarii będzie można od raz usunąć.

Nowoczesne windy towarowe i osobowe

Montowane w szpitalach urządzenia dźwigowe w Szczecinie są bardzo nowoczesne i zaprojektowane zgodnie z przeznaczeniem. W razie problemów z przewożonym pacjentem możliwe jest awaryjne zatrzymanie windy i wpuszczenie do środka lekarzy. Są też dodatkowe udogodnienia takie jak wyraźne panele i synteza mowy dla niewidomych.

Podsumowując, w szpitalach montowane są specjalne windy. Służą one między innymi do transportu leżących pacjentów oraz sprzętu szpitalnego.