Czym musi wyróżniać się dobry producent systemów dachów zielonych?

Wnętrze domu

Zielone dachy cieszą się coraz większą popularnością z uwagi na udowodniony pozytywny wpływ na nasze środowisko. Jego prawidłowe wykonanie i montaż są bardzo ważne, dlatego należy korzystać tylko z dobrze wyprodukowanych elementów. Czym wyróżnia się dobry producent?

Czym wyróżnia się dobry producent zielonych dachów?

Aby cieszyć się piękną roślinnością na dachu, należy zadbać o zastosowanie odpowiednich materiałów i tworzyw. Dzięki temu zapewniona zostanie dostateczna termoizolacja oraz powstanie zdrowe środowisko do rozwoju roślinności. Aby efekty były widoczne od razu, producent systemów dachów zielonych oferuje również gotowe warstwy wegetacyjne. Produkowane one są w formie maty pokrytej w znacznej części wyrośniętą już roślinnością. Wcześniej przez określony czas przechowywane były w odpowiednim środowisku umożliwiających rozwinięcie się roślin. Znajdować na nich się mogą trawy, różnego rodzaju zioła oraz mech. Razem będą tworzyły spójną całość, a po zamontowaniu na dachu pozwolą uzyskać natychmiastowy, zadowalający efekt wizualny.

Na czym polega budowa zielonych dachów?

Zielona przestrzeń w środku miasta brzmi dosyć abstrakcyjnie. Z uwagi na to, że centrum jest zazwyczaj najgęściej zaludnioną częścią miasta, buduje się tam dużo budynków mieszkalnych oraz biurowców. Często kosztem utraty terenów zielonych. A jak wiadomo cierpią na tym zarówno mieszkańcy, jak i środowisko. To zielone dachy producent określa jako szansę na zachowanie względnej równowagi w stosunku ilości zieleni i betonu. Do ich wykonania wystarczy płaski dach z odpowiednim podłożem. Dachy zielone Broof t1 wykonuje się poprzez ułożenie odpowiednich warstw w ustalonej kolejności. Każda z nich pełni inną funkcję. Zapewniają izolację, chronią przed wilgocią, zapewniają odpowiedni drenaż oraz są podkładem niezbędnym do zasadzenia i rozwoju roślinności. Prawidłowe ułożenie warstw zapewnia piękny, zielony efekt w przyszłości.