Czym jest drukarka termiczna?

drukarka

Spośród wielu drukarek dostępnych na rynku uwagę na siebie może zwrócić drukarka termiczna. Nie jest ona jednak przeznaczona do zwykłego druku, gdyż jej zadanie jest specyficzne i wykorzystywana jest najczęściej przez firmy do drukowania etykiet na przesyłki. Czym jednak dokładnie jest drukarka termiczna i gdzie możemy ją znaleźć?

Gdzie znajdziemy drukarkę termiczną?

Aby znaleźć takie urządzenie konieczne będzie odszukanie dobrego sklepu, w którego ofercie znajduje się drukarka termiczna. Takich sklepów wbrew pozorom jest naprawdę sporo, gdyż same drukarki termiczne stają się coraz bardziej popularne z racji na swoją bardzo wysoką użyteczność, szczególnie dla branży e-commerce oraz branży kurierskiej.

Bardzo często drukarki termiczne są w ofercie sklepów, które zajmują się sprzedażą różnych przedmiotów, które mają na celu lepszą organizację przestrzeni w firmie, czy też zwiększenie jej efektywności pracy. Przykładem są sklepy, które oferują oploty na kable, organizery kabli, siatki ochronne, najazdy kablowe, czy też pokrywy kablowe, bądź stoły do pakowania.

Czym jest drukarka termiczna?

Drukarka termiczna jest urządzeniem, które do wydruku wykorzystuje specjalnie termiczne grzałki. Z tego powodu niemożliwe jest oczywiście zastosowanie zwykłego papieru, gdyż istniałoby ryzyko, że ten uległby spaleniu. Dlatego wykorzystuje się specjalny papier powleczony w termoaktywną powłokę, która reaguje na grzałki znajdujące się w drukarce i tworzy ciemniejsze ślady na papierze. Przez to jednak drukarka termiczna może być tylko i wyłącznie monochromatyczna.

Mimo wady, jaką jest monochromatyczność drukarki termicznej, ta jest naprawdę użyteczna. Wykonane przy jej pomocy druki są bowiem niesamowicie trwałe, co jest niezwykle ważne na przykład w przypadku etykiet kurierskich naklejanych na paczki. Z racji na to, że ich naklejenie to często obowiązek wysyłającego, na zakup drukarki termicznej decyduje się coraz więcej firm działających również w ramach branży e-commerce.