Czerwona herbata Pu Erh – dlaczego warto po nią sięgnąć?

herbata

Czerwona herbata Pu Erh nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem jak klasyczna czarna, ale ma swoich zwolenników. Na pewno warto byłoby dowiedzieć się czegoś więcej o tym wyjątkowym naparze. Warto mieć przede wszystkim świadomość tego, jakie są jego właściwości. Jak się bowiem okazuje, herbatę tę dobrze jest popijać nie tylko ze względu na walory smakowe. 

Czerwona herbata – najważniejsze informacje

Czerwona herbata Pu Erh określana jest często mianem herbaty półfermentowanej. Wynika to z faktu, iż powstaje z listków, które poddawane są lekkiej fermentacji. Jej smak jest dość charakterystyczny i niektórym przypomina przyprawy korzenne. Barwa naparu jest mieszanką ciemnej czerwieni oraz brązu. Czerwoną herbatę Pu Erh można nabyć w każdym supermarkecie, zarówno tym stacjonarnym, jak i internetowym. Jej cena nie jest wygórowana, dlatego wiele osób może pozwolić sobie na jej zakup. Herbatę czerwoną bardzo często wzbogaca się o dodatek aromatycznych płatków kwiatów bądź kawałków kandyzowanych owoców. Miłośnicy klasycznych rozwiązań zdecydują się najpewniej na klasyczną jej wersję. Niemniej jednak, warto próbować różnych opcji, aby znaleźć tę, która posmakuje nam najbardziej.

Jakie są właściwości herbaty czerwonej i kto powinien po nią sięgać?

Właściwości czerwonej herbaty Pu Erh są naprawdę liczne. Przede wszystkim, stanowi ona bogactwo cennych antyoksydantów. Okazują się one niezwykłym wsparciem w walce z wolnymi rodnikami. Napar na bazie herbaty czerwonej bardzo korzystnie wpływa również na nasz układ pokarmowy. Przyspiesza procesy trawienne, dlatego filiżankę herbaty dobrze byłoby wypić zaraz po spożyciu ciężkostrawnego posiłku. Co ciekawe, napar o którym mowa może okazać się bardzo przydatny w walce ze zbyt wysokim poziomem tak zwanego złego cholesterolu. Nie od dziś wiadomo, że zbyt wysoki jego poziom szkodzi naszemu zdrowiu. Czerwona herbata Pu Erh może okazać się także wsparciem dla osób, które marzą o gładkiej i promiennej skórze twarzy. Wszystko dzięki wspomnianym już wyżej antyoksydantom. Napar na bazie czerwonej herbaty może pomóc także osobom odchudzającym się lub po prostu takim, które chcą utrzymać formę. Aby można było jednak mówić o satysfakcjonujących rezultatach, należy popijać herbatkę systematycznie. Starajmy się sięgać po nią przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uzyskamy rezultaty, na których nam zależy. Jeżeli jednak, herbata czerwona okaże się naparem, za którego smakiem nie przepadamy, nie zmuszajmy się do jej picia.