Cechy profesjonalnego działka gaśniczego, które sprawdzi się w każdych warunkach

dzialko gasnicze

Profesjonalny sprzęt pożarniczy, strażacki, ratowniczy i gaśniczy jest podstawą akcji ratowniczych. W przypadku pożaru liczy się szybka reakcja, niezawodność oraz pełen profesjonalizm. Tylko w ten sposób skutecznie można ochronić mienie, zdrowie i życie ludzi oraz zwierząt. Warto poznać propozycje profesjonalnego sprzętu gaśniczego, który jest adresowany do drużyn strażackich. Działka gaśnicze muszą być wykonane z materiałów, które nie ulegają korozji, a także dają możliwość swobodnego manewrowania w promieniu 360°. Wodno-pianowe działka do gaszenia pożarów sprawdzą się w każdej awaryjnej sytuacji wymagającej użycia sprzętu gaśniczego. Akcje ratownicze to nie tylko gaszenia ognia. Tego typu sprzęt jest używany także do schładzania instalacji przemysłowych, których przegrzanie może doprowadzić do zagrożenia.

Działka gaśnicze na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej

Sklep strażacki Strefa 988.pl oferuje pełne wyposażenie drużyn strażackich w sprzęt do gaszenia i schładzania. Działka gaśnicze model 649 jest wykonane z mosiądzu. Stopy metali tego typu są wyjątkowo odporne na wystąpienie korozji. Działko zostało zaprojektowane w sposób, który umożliwia mu poruszanie się w promieniu 360°. Działkiem steruje się bezpośrednio w sposób manualny. Strażak może podnieść działko do 90° w górę oraz opuścić je o 60° w dół. Urządzenie zostało wyposażone w blokadę, która dotyczy opuszczania i wznoszenia działka. Działka do samochodu strażackiego znajdziemy w wyspecjalizowanym sklepie strefa988.pl, który realizuje także zamówienia online.

Wodno-pianowe działka do gaszenia pożarów

Kompaktowe i lekkie działko wodno-pianowe RB 6 firmy Rosenbauer może działać bezobsługowo przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Brak konieczności obsługi przez operatora jest istotny w przypadku, gdy załoga wozu strażackiego wykorzystuje działka gaśnicze do wytwarzania tarczy wodnej. W jakich jeszcze sytuacjach strażacy korzystają z tego sprzętu? Przenośne działko Rosenbauer znajdzie szerokie zastosowanie jako urządzenie do gaszenia pożarów, chłodzenia oraz wspomnianego już wytwarzania tarczy wodnej.

Przenośne działka gaśnicze łatwe i szybkie do manewrowania

Przenośne działka gaśnicze mają nisko położony środek ciężkości. Dzięki temu możliwa jest praca bezobsługowa. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przechowywania na niewielkiej przestrzeni w wozie strażackim. Łatwe i szybkie manewrowanie oraz wydajność 750 – 950 – 1325 l/min to dodatkowe atuty.