Atrakcje Rumi i okolic

kaszuby

Rumia jest letniskową miejscowością, która wraz z Wejherowem i Redą tworzy tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Mieszkanie w Rumi jest spełnieniem marzeń o życiu nad morzem – choć położona jest tuż obok Gdyni, daleko jej do trójmiejskiego zgiełku i ulicznych korków. To niespełna 50-tysięczne miasto nie jest oblegane przez turystów, można więc bez przeszkód cieszyć się urokami pomorskich krajobrazów i optymalnie rozbudowaną infrastrukturą miejską.

Rumia – co warto wiedzieć?

Rumia, podobnie jak inne nadmorskie miejscowości, może poszczycić się najlepszą jakością powietrza w Polsce. Zdrowemu stylowi życia sprzyjają też liczne tereny zielone i niewielka odległość od morza: Rumia posiada aż trzy miejskie parki i własną plażę. Mieszkanie w Rumi umożliwia aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody z dala od wielkomiejskiego gwaru. Tym, którzy cenią sobie nie tylko naturę, ale także dostęp do kultury, Rumia może zaoferować następujące zabytki:

  • ruiny cysterskiego Kościoła Świętego Krzyża z XIII wieku
  • klasycystyczny dworek z przełomu XVIII i XIX wieku, obecnie dom kultury
  • cmentarz rzymsko-katolicki z II połowy XIX wieku

Rumia może się także pochwalić wyjątkową atrakcją, jaką jest Kaktusiarnia, czyli jedna z największych w Polsce hodowli kaktusów i innych sukulentów.

Rumia jest bardzo dobrze skomunikowana z Trójmiastem. Dojazd do Gdańska, Gdyni i Sopotu, a także innych miejscowości w okolicy jest możliwy dzięki połączeniu kolejowemu SKM oraz trójmiejskiej obwodnicy. Miasto oferuje także szeroki dostęp do sklepów i zakładów usługowych, przedszkoli, szkół oraz przychodni lekarskich. O ofertę mieszkań na sprzedaż można zapytać między innymi w Biurze Deweloperskim Loker.

Co ciekawego można zobaczyć w okolicy?

W niedalekiej odległości od Rumi znajduje się wiele wartych odwiedzenia miejsc. Największą zaletą miasta jest łatwy dostęp do plaż nad Morzem Bałtyckim, a dla fanów sportów wodnych – szybki dojazd na Półwysep Helski. W sąsiedniej Redzie skorzystać można z niezwykłej oferty aquaparku połączonego z oceanarium. W położonym nieco dalej Wejherowie na uwagę zasługują zabytkowa zabudowa miasta, Kalwaria oraz pałac. Natomiast w Sławutowie można odwiedzić wczesnośredniowieczną Osadę Słowiańską. W leżącej na południe od Rumi Gdyni warto wybrać się do oceanarium, portu i muzeów oraz przespacerować się po tym powstałym w okresie międzywojennym mieście. Niezaprzeczalnie zarówno okolica Rumi, jak i samo miasto stanowią wyjątkowo atrakcyjny rejon Kaszub.