Zasady bezpieczeństwa przy transakcjach wymiany walut

Wymiana walut

Każdy z nas może pójść do banku lub kantoru bądź zdecydować się na wymianę waluty online, jednak warto pamiętać o niezbędnych zasadach bezpieczeństwa, które gwarantują, że transakcja wymiany waluty przebiegnie bez żadnych problemów. Po pierwsze i najważniejsze – należy wybrać sprawdzoną, rzetelną firmę, której powierzymy wymianę pieniędzy. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Bezpieczna wymiana walut w trzech krokach

Wymiany waluty dokonujemy najczęściej przed zagranicznymi wyjazdami i transakcjami wykonywanymi w obcej walucie, np. prowadząc firmę, która współpracuje z zagranicznymi kontrahentami lub płacąc raty kredytu zaciągniętego w obcej walucie. Niezależnie od tego, ile pieniędzy musimy wymienić, powinniśmy zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dzięki temu nie narazimy się na utratę ciężko zarobionych pieniędzy.

Po pierwsze: wybór odpowiedniego kantoru stacjonarnego

Kantor kantorowi nierówny i nie chodzi jedynie o różnice w kursie kupna i sprzedaży różnych walut. Nie mniej ważna jest dyskrecja, sposób obsługi klienta, możliwość dokonania transakcji online lub przelania wymienianych pieniędzy na nasze konto bankowe, dzięki czemu nie musimy obawiać się, w jaki sposób dotrzemy do domu, firmy lub banku z większą gotówką. Warto pamiętać, że od zawsze klienci banków i kantorów są celem złodziej, dlatego lepiej zachować czujność. Dobry kantor powinien zadbać o naszą prywatność podczas dokonywania transakcji, co pozwala ograniczyć ryzyko związane z wymianą gotówki. Kantorem, który dba o komfort, prywatność i bezpieczeństwo swoich klientów, jest kantor Cent, który ma oddziały stacjonarne we Wrocławiu i Opolu oraz umożliwia wymianę waluty online.

Po drugie: bezpieczeństwo podczas transakcji online

Coraz częściej decydujemy się na wygodną wymianę walut online. Dzięki dostępowi do Internetu możemy szybko porównać oferty różnych kantorów i wybrać ten, który jest najtańszy. Zanim zdecydujemy się na wymianę walut w sieci, powinniśmy sprawdzić, czy strona internetowa kantoru posiada niezbędne zabezpieczenia, czyli szyfrowanie SSL, dzięki któremu nasze dane są bezpieczne.

Co więcej, warto sprawdzić, jaką opinię ma dana firma i jak długo działa, bo coraz częściej powstają strony internetowe, które nie zapewniają nam bezpieczeństwa podczas dokonywania transakcji lub są jedynie fikcyjnymi stronami banków i kantorów. Dokonując jakichkolwiek transakcji online, nigdy nie podajemy danych do logowania na nasze konto!

Po trzecie: dyskrecja

Konieczność wymiany waluty, zwłaszcza jeżeli dotyczy ona większej sumy, powinniśmy zachować dla siebie. Nie chwalny się tym podczas jazdy komunikacją miejską, rozmowy telefonicznej prowadzonej w sklepie lub w innych miejscach, w których przebywają osoby postronne, bo nigdy nie wiemy, kto stoi lub siedzi obok i jakie są jego intencje.