Zalety pakietu Office 365. Wybieramy oprogramowanie biurowe

pakiet office

Trudno już sobie wyobrazić sprawne biuro bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Większość jednostek administracyjnych na całym świecie używa pakietu Microsoft Office. I wydaje się to słuszny wybór, ponieważ gigant z Redmond od lat rozwija swój produkt, a poszczególne aplikacje są dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników. Dziś wskazujemy najważniejsze atuty Office 365 Microsoft. Zachęcamy do zapoznania się ze stworzoną przez nas charakterystyką tego wariantu pakietu biurowego.

Czym jest pakiet Office 365?

Dotychczas firma technologiczna Microsoft przyzwyczaiła międzynarodowe grono klientów do oferowania produktów w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nieco inaczej jest z pakietem Office 365. To oprogramowanie funkcjonuje na zasadzie usługi. Każdy klient wykupuje w formie subskrypcji dostęp do poszczególnych aplikacji znajdujących się w zestawie. Dopisek do nazwy “365” też nie jest przypadkowy. Jest odwołaniem do liczby dni, przez które użytkownicy mogą korzystać z oprogramowania Microsoft.

Aplikacje wchodzące w skład pakietu nazywanego też Microsoft 365 to nie fizyczne produkty, lecz wirtualne programy, które można uruchomić w przeglądarce internetowej. To bardzo wygodne rozwiązanie nie tylko dla firm z branży technologicznej. W przestrzeni internetowej, w mniejszym lub większym stopniu, działa niemal każdy. Teraz nie trzeba poświęcać czasu na instalację oprogramowania. Wystarczy zarejestrować wykupiony pakiet Office 365 na stronie Microsoft i… można zacząć dwunastomiesięczną przygodę z aplikacjami online.

Licencja na Office 365 — jaką wybrać i ile kosztują pakiety?

Asortyment pakietów biurowych Office 365 jest zróżnicowany. Producent przygotował trzy warianty usługi: Microsoft 365 Business Standard, Family oraz Personal. Pierwsza z wymienionych propozycji przeznaczona jest w głównej mierze dla firm, ponieważ tę edycję można uruchomić na 5 stanowiskach jednocześnie. Szeroki wachlarz aplikacji składa się m.in. z Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, programu One Note oraz 4 usług w chmurze: Microsoft SharePoint, Exchange, Teams oraz oczywiście OneDrive.

Nieco mniej rozbudowana jest edycja rodzinna, choć umożliwia korzystanie z programów Office przez 6 użytkowników na 5 urządzeniach. Posiada wszystkie aplikacje, ale w pakiecie klienci nie znajdą usług wymienionych przy okazji omawiania wersji biznesowej. Najbardziej podstawowy zestaw do Microsoft 365 Personal. W ramach licencji Office 365 jeden użytkownik może korzystać z Worda, Excela czy PowerPointa na 5 różnych urządzeniach. Zachęcamy do przejrzenia katalogu sklepu internetowego Soft360.pl z produktami Microsoft. Kupując na tej stronie klucz Office 365 otrzymasz już w 15 minut od momentu zakupu.