zaklad pogrzebowy

Zakład pogrzebowy – jaki jest jego zakres obowiązków?

Śmierć bliskiej osoby wywołuje nie tylko ogromny smutek i potrzebę właściwego przeżycia żałoby, ale również powoduje, że trudno nam myśleć w uporządkowany sposób. Dlatego często liczymy na pomoc zakładu pogrzebowego nie tylko w kwestii organizacji samego pogrzebu, ale również innych spraw, które powinny być załatwione. Sprawdź, jaki jest zakres obowiązków zakładu pogrzebowego, abyś wiedział, czego możesz oczekiwać w przypadku nagłej potrzeby.

Sprawy organizacyjne i urzędowe

Sprawy, które mają do załatwienia bliscy zmarłej osoby, dzielą się na dwie główne grupy. Do pierwszej należą te, które związane są z organizacją pochówku, poinformowaniem o terminie i miejscu przeprowadzenia ceremonii wszystkich bliskich i znajomych zmarłej osoby i wszystkimi innymi sprawami związanymi z procedurą pogrzebową. Jeśli pogrzeb organizowany jest przez zakład pogrzebowy w Warszawie na Woli, w większości tych spraw pomogą Ci przedstawiciele zakładu, którzy mają duże doświadczenie w sprawnym  przeprowadzeniu tych czynności.

Drugą grupę stanowią sprawy, związane z dokumentacją, którą trzeba zgromadzić, aby móc uruchomić całą procedurę. Zwykle wymagają one cierpliwości, na którą trudno się zdobyć w tym wyjątkowo trudnym okresie. Zwykle można również liczyć na pomoc zakładu pogrzebowego w zgromadzeniu wymaganych aktów i zaświadczeń. Najczęściej wystarczy upoważnić zakład pogrzebowy do reprezentowania bliskich wobec urzędów i instytucji szpitalnych.

Jak przebiega procedura, jeśli ciało ma zostać skremowane

Coraz częściej przeprowadzany pogrzeb z kremacją na Ursynowie w większej części ceremonii pogrzebowej nie różni się zbytnio od tradycyjnego pogrzebu. Oczywistą różnicę stanowi kwestia ekspozycji zwłok, choć często praktykowane jest ich wystawienie przed samym spopieleniem. Dodatkowe wymagania, w których wypełnieniu również pomagają pracownicy zakładu pogrzebowego, stanowią czynności, które trzeba wykonać, jeśli w ciele zmarłego znajdują się metalowe protezy lub rozrusznik serca.

Polecane

Gdzie kupić spacerówkę na trudny teren?

redakcja serwisu

Jak kształtuje się koszt instalacji LPG zawierający wtrysk bezpośredni?

redakcja serwisu

Jak wybrać idealne legowisko dla kota?

redakcja serwisu