Z czego produkuje się taśmy holownicze?

tasma holownicza

Taśmy holownicze to ciekawe konstrukcje, które z pewnością znane są każdemu kierowcy. Dzięki nim można poradzić sobie wtedy, gdy auto odmawia posłuszeństwa. Z czego się je produkuje, aby były funkcjonalne?

Taśmy holownicze – z czego są wykonane?

Taśmy holownicze, podobnie jak pasy, wykonywane są głównie z taśm poliestrowych, które są w stanie udźwignąć nawet do kilku ton. Jest to wystarczająca wartość, dzięki której bezpieczenie można transportować niesprawny samochód, bez konieczności wzywania lawety.

Podobnie jak węże ssawne, takie taśmy są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Mowa tutaj o na przykład rozciąganiu, ale również licznych przetarciach, które mogą mieć miejsce ze względu na czasami trudne warunki pracy.

Taśmy już samym wyglądem zachęcają do skorzystania ze swojej formy, ponieważ są odpowiednio zaprojektowane, aby sprawiać wrażenie mocnych. Jednocześnie nie są grube, co pomaga z organizacji dla nich miejsca, na przykład w bagażniku samochodu.

Taśmy holownicze – dlaczego warto je mieć w aucie?

Taśmy holownicze każdy kierowca powinien mieć w swoim aucie. Jest to spowodowane głównie faktem, że to właśnie one pomagają wybrnąć nawet z najtrudniejszej sytuacji, jaką może być, chociażby utknięcie na śniegu lub uszkodzenie mechanizmu silnika.

Wtedy taśmy zabezpieczają między innymi przed wieloma kosztami, które generowane są przez lawety. Posiadają swoje własne taśmy, które przede wszystkim nie są drogie, można tanio poprosić innych uczestników ruchu drogowego o pomoc w dotarciu na miejsce.

Holowanie jest bezpieczne, tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio przeprowadzone. Samochód holowany musi mieć z tyłu, za szybą, zamocowany trójkąt ostrzegawczy tak, aby inni kierowcy wiedzieli, że jest on uszkodzony. Warto wziąć to pod uwagę.

Taśmy holownicze wykonane są z bardzo wytrzymałego poliestru, który często wykorzystać można między innymi przy trudnych warunkach atmosferycznych i nie tylko.