Węże hydrauliczne – jak dobierać je do swoich potrzeb?

waz hydrauliczny

Niezawodny sprzęt to gwarancja pracy wykonanej prawidłowo i na czas. Nie inaczej jest z wężami hydraulicznymi. Sprzęt ten powinien spełniać wiele norm, które warto znać przed zakupem.

Jak dobrać wąż hydrauliczny do danej pracy?

Niezawodne węże hydrauliczne powinny spełniać normy określone dla danego środowiska pracy. Wykorzystuje się je w wielu różnych miejscach, których jedynym punktem wspólnym są czynniki szkodliwe. Dlatego też najlepsze są urządzenia opatrzone specjalistycznymi certyfikatami.

Wysokie normy wytrzymałości spełniają m.in. węże hydrauliczne Vitillo. Marka ta istnieje od 1991 roku, a jej klientami są przedsiębiorstwa z wielu krajów Europy i USA. Ich uznanie jest jak najbardziej uzasadnione. Przewody te mają certyfikaty poświadczające zdolność do pracy w warunkach morskich (RINA-MAC) oraz w branży medycznej (RINA-MED) i na kolei (HL1-HL2). Z węży hydraulicznych Vitillo korzystają też polskie holdingi wydobywcze.

Jakie parametry mają węże hydrauliczne?

Do pracy w konkretnym środowisku nie wystarczą same certyfikaty. Zakup węży hydraulicznych należy poprzedzić charakterystyką cieczy, którą będą przenosić. Na szczęście produkcja przewodów hydraulicznych ma określone standardy ułatwiające wybór.

Podstawowe parametry to rodzaj płynu i jego temperatura. Na ogół węże hydrauliczne zachowują sprawność w skali od -40°C do 100°C. Bardzo ważne jest ciśnienie cieczy. Trzeba też zwrócić uwagę na średnicę węża i promień jego zagięcia. Co więcej, węże różnią się ilością oplotów, których jest maksymalnie cztery.

Gdzie kupować węże hydrauliczne?

Źle dobrany wąż hydrauliczny może się łatwo uszkodzić, czego efektem będzie przymusowa przerwa w pracy. Aby mieć pewność, że sprzęt spełnia wszystkie wymagania, najlepiej wybierać oficjalnych dystrybutorów hydrauliki siłowej.

Zakup węża hydraulicznego od sprawdzonego dostawcy daje pewność, że jest to oryginalny sprzęt renomowanej firmy. Innymi słowy, dzięki temu wiadomo, że przeszedł on wymagane atesty i został wykonany z dbałością o jakość.