Ultrasonografy okulistyczne – do czego służą?

badania okulistyczne

Wyposażenie służące na co dzień okulistom oraz optykom może wyglądać nietypowo i nosić oryginalne nazwy. Tego typu przedmioty używane są w gabinetach okulistycznych i bardzo się przydają np. do wykonywania diagnostyki. Powinny charakteryzować się jak najwyższą jakością i pochodzić z zaufanego źródła.

Urządzenia okulistyczne – jakość, której warto zaufać

Przykładem istotnego sprzętu są ultrasonografy okulistyczne. Jak sama nazwa wskazuje, służą do wykonywania ultrasonografii (USG) oka. Dzięki temu badaniu można sprawdzić zarówno gałkę oczną, jak i cały oczodół. Tego typu diagnostyka przydaje się m.in. przed operacją zaćmy, ale to tylko jeden z wielu przykładów.

Wspomniane ultrasonografy w wielu sytuacjach pomagają zbadać oko w trudnych przypadkach, z którymi nie radzą sobie lampy szczelinowe. Nie pozostawiają żadnych śladów ani nie powodują dolegliwości, więc zaliczane są do narzędzi nieinwazyjnych. Obecnie bardzo wiele gabinetów posiada na wyposażeniu taki sprzęt.

Dystrybutor urządzeń do gabinetu okulistycznego – sprzęt najwyższej jakości

Bardzo często wyposażenie gabinetu okulistycznego lub tzw. unity okulistyczne zapewniają dostęp do wspomnianych ultrasonografów. Oznacza to ogromne korzyści dla potencjalnych pacjentów. Ultradźwięki rozchodzące się po gałce ocznej mogą odbić się np. od powstających tam guzów lub mikrouszkodzeń, i dać obraz diagnostyczny.

Na tym nie kończą się możliwości nowoczesnej diagnostyki okulistycznej. W części placówek znajdują się urządzenia takie jak spektralny tomograf optyczny, rozszerzający zakres badań na tomografię. Sprzyja to wykryciu wszelkich nieprawidłowości i stanów chorobowych dotyczących układu wzroku.

Sprzedaż diagnostycznych urządzeń okulistycznych w Polsce i nie tylko

Działanie ultrasonografu jest proste i zrozumiałe dla większości osób, które mają pewien kontakt z diagnostyką, nie tylko okulistyczną. Dużo bardziej nietypowy wydaje się być gonioskop, który również można znaleźć w wielu gabinetach okulistycznych. Sprzęt pochodzi od krajowych bądź zagranicznych producentów.

Podsumowując, ultrasonograf okulistyczny znajduje zastosowanie w diagnostyce schorzeń i wad układu wzroku. Obecnie stanowi popularne wyposażenie placówek okulistycznych. Inne przydatne urządzenia to lampa szczelinowa, tomografy, gonioskopy.