sztuczna trawa

Trawa rolowana – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Chyba każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, chciałby mieć pięknie wyglądający ogród. Gdy nastają ciepłe pory roku, ogród staje się miejscem wypoczynku i relaksu, ale też imprez czy uroczystości rodzinnych. Często mówi się o tym, że zadbany trawnik to poniekąd wizytówka dobrego ogrodu. Aby taki trawnik uzyskać potrzeba jednak nieco wiedzy ogrodniczej, umiejętności, narzędzi i przede wszystkim czasu. Nie każdy jednak posiada na tyle czasu, aby skrupulatnie zajmować się ogrodem na co dzień. Dla takich osób stworzono zatem ciekawe rozwiązania, do których należy trawa w rolce. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Zalety jakie posiada trawa w rolce

Rozwiązanie, jakim jest trawa rolowana sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba dodać nieco zieleni do otoczenia. Takie miejsca to oczywiście ogrody, działki, posesje czy nawet miejskie skwery. Trawa w rolce to szybki sposób na położenie trawnika. Rolowana trawa jest już gotowa do położenia. Nie trzeba czekać, aż urośnie od zera. Dodatkowo producenci często sami realizują proces układania rolek z trawą. Dzięki temu po paru chwilach można cieszyć się okazałym i budzącym podziw trawnikiem, który prezentuje się niezwykle naturalnie i zdrowo. Nie można jednak zapomnieć o kilku kwestiach związanych z pielęgnacją trawy w rolce. Do najważniejszych należy podlewanie, koszenie i nawożenie.

Pielęgnacja trawy w rolce

Ogólnie rzecz biorąc, trawa na metry wymaga pielęgnacji. Nie można zapomnieć o regularnym podlewaniu i koszeniu. Pierwsze koszenie warto wykonać, gdy trawa nie osiąga jeszcze 10 cm. Istotne jest kontrolowanie pogody, gdyż w ciepłym i wilgotnym otoczeniu trawa rośnie szybciej. Kolejna istotna rzecz to nawożenie trawnika. Zaleca się korzystania z nawozu wieloskładnikowego o dużej zawartości azotu. Nawóz ten warto używać co cztery tygodnie, aż do końca sierpnia. Następnie należy wybrać nawóz jesienny o mniejszej zawartości azotu. Wszystkie te czynności nie są wymagające i nie potrzeba przy nich mieć rozległej wiedzy ogrodniczej. Dzięki temu każdy może cieszyć się zadbanym trawnikiem.

Polecane

Elewacje domów – jak znaleźć dobrą firmę?

redakcja serwisu

Szykowna szarość granitu, czyli jak wprowadzić rustykalną prostotę do wnętrza?

redakcja serwisu

Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu dzięki rekuperacji?

redakcja serwisu