Trawa rolowana – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

sztuczna trawa

Chyba każdy, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, chciałby mieć pięknie wyglądający ogród. Gdy nastają ciepłe pory roku, ogród staje się miejscem wypoczynku i relaksu, ale też imprez czy uroczystości rodzinnych. Często mówi się o tym, że zadbany trawnik to poniekąd wizytówka dobrego ogrodu. Aby taki trawnik uzyskać potrzeba jednak nieco wiedzy ogrodniczej, umiejętności, narzędzi i przede wszystkim czasu. Nie każdy jednak posiada na tyle czasu, aby skrupulatnie zajmować się ogrodem na co dzień. Dla takich osób stworzono zatem ciekawe rozwiązania, do których należy trawa w rolce. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Zalety jakie posiada trawa w rolce

Rozwiązanie, jakim jest trawa rolowana sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba dodać nieco zieleni do otoczenia. Takie miejsca to oczywiście ogrody, działki, posesje czy nawet miejskie skwery. Trawa w rolce to szybki sposób na położenie trawnika. Rolowana trawa jest już gotowa do położenia. Nie trzeba czekać, aż urośnie od zera. Dodatkowo producenci często sami realizują proces układania rolek z trawą. Dzięki temu po paru chwilach można cieszyć się okazałym i budzącym podziw trawnikiem, który prezentuje się niezwykle naturalnie i zdrowo. Nie można jednak zapomnieć o kilku kwestiach związanych z pielęgnacją trawy w rolce. Do najważniejszych należy podlewanie, koszenie i nawożenie.

Pielęgnacja trawy w rolce

Ogólnie rzecz biorąc, trawa na metry wymaga pielęgnacji. Nie można zapomnieć o regularnym podlewaniu i koszeniu. Pierwsze koszenie warto wykonać, gdy trawa nie osiąga jeszcze 10 cm. Istotne jest kontrolowanie pogody, gdyż w ciepłym i wilgotnym otoczeniu trawa rośnie szybciej. Kolejna istotna rzecz to nawożenie trawnika. Zaleca się korzystania z nawozu wieloskładnikowego o dużej zawartości azotu. Nawóz ten warto używać co cztery tygodnie, aż do końca sierpnia. Następnie należy wybrać nawóz jesienny o mniejszej zawartości azotu. Wszystkie te czynności nie są wymagające i nie potrzeba przy nich mieć rozległej wiedzy ogrodniczej. Dzięki temu każdy może cieszyć się zadbanym trawnikiem.