Ręcznik z mikrofibry – fenomenalne cechy produktu!

mikrofibra reczniki

Ręczniki z mikrofibry cieszą się coraz większą popularnością. To za sprawą ich wyjątkowych właściwości, ponieważ są wykonane z tkaniny, która w gospodarstwie domowym wprowadziła niemałą rewolucję. Z mikrofibry tworzy się odzież, pościele, koce, mopy i ściereczki. Materiał ma wiele zastosowań, ale dziś pod lupą są ręczniki szybkoschnące. Oto ich zalety!

Włókna, jakie tworzą ten materiał, są niezwykle cienkie i stanowią mieszankę poliestru i poliamidu. Każde z nich jest pokryte warstwą teflonu, a nitka, z której wytwarza się materiał, tworzy splot skręconych kilku tysięcy włókien. Dzięki temu w całej tkaninie powstaje mnóstwo porów, które przesądzają o niesamowitych właściwościach materiału. Przekonaj się, dlaczego warto mieć ręczniki szybkoschnące z mikrofibry – będziesz zaskoczony zaletami tego produktu!

Plusy ręcznika z mikrofibry

Coraz częściej wypierają klasyczne ręczniki frotte, bo są niesamowicie lekkie, a po zrulowaniu nie zajmują wiele miejsca, idealnie nadając się do podróży. Prezentują niezwykłą miękkość oraz idealne dopasowanie do ciała, dlatego charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania. Dzięki kapilarom tkanina wykazuje doskonałą chłonność, choć nadmiar wody można aż w 90% usunąć z materiału wyłącznie na skutek wykręcenia, dlatego ręczniki z mikrofibry są szybkoschnące. Wyróżniają się termoregulującymi właściwościami – nie przegrzewają skóry, dobrze trzymają ciepło i gwarantują swobodny przepływ powietrza.

Dla kogo ręczniki szybkoschnące z mikrofibry?

Produkty są dedykowane osobom o wrażliwej skórze, a nawet alergikom, ponieważ nie podrażniają, a ich antystatyczne właściwości powodują, że nie przyciągają cząsteczek brudu i kurzu. Zaleca się ich stosowanie dzieciom i dorosłym. Szczególnie przydatne szybkoschnące ręczniki z mikrofibry są sportowcom – idealnie nadają się na siłownię, wspinaczkę w góry lub basen. Charakteryzują się właściwościami antygrzybicznymi – hamują rozwój pleśni i bakterii. Do wyboru masz wiele kolorów i rozmiarów produktu, ponieważ stają się coraz bardziej popularne. Zachwycają również odpornością na przetarcia – to niezwykle wytrzymałe produkty!

Dlaczego warto kupić szybkoschnący ręcznik z mikrofibry?

Nawet niewielkich rozmiarów ręcznik spełni dobrze swoje zadanie – do sucha wytrze ciało dorosłego człowieka, włączając w to włosy. Produkt po złożeniu jest 5 razy mniejszy od klasycznego ręcznika, oszczędza więc miejsce w walizce lub torbie, ułatwiając pakowanie. Przydaje się w zaskakujących momentach – do wytarcia rozlanej kawy, zmoczonej po deszczu ławki w parku oraz umycia dziecku buzi lub odświeżenia rąk. Mini ręcznik z mikrofibry (np. mający rozmiar 40 x 40 cm), wrzucony do torebki gwarantuje Ci spokojną podróż z maluchem. Jest niezbędny w siłowni albo na macie, kiedy podczas treningu potrzebujesz wytrzeć pot.

Zwróć uwagę na ten ultranowoczesny produkt. Ręczniki szybkoschnące z mikrofibry to rewolucja w codziennym użytkowaniu. Warto się zaopatrzyć choćby w jedną sztukę i przekonać na własnej skórze, czy są aż tak doskonałe!