Przeprowadzamy dużą firmę!

Przeprowadzka dużej firmy

Zmiana siedziby firmy to nie tylko zmianą pieczątki firmowej, wizytówek czy szyldu. Nowa siedziba to konieczność zorganizowania przeprowadzki i przewiezienia wszystkich sprzętów biurowych i dokumentów. W przypadku dużej firmy będziemy musieli poradzić sobie z ogromną ilością wyposażenia. Przebieg przeprowadzki trzeba dokładnie zaplanować i przydzielić pracownikom zadania. Do pakowania całego wyposażenia niezbędne będą kartony przeprowadzkowe, folia stretch, folia bąbelkowa czy taśmy klejące. Materiały te zakupimy w sklepie internetowym, który służy pomocą w wyborze towarów.

Informacja dla pracowników

Przekazanie informacji na temat przeprowadzki powinno mieć miejsce wystarczająco wcześnie. Pracownicy mogą bowiem pomóc w przeprowadzce, np. porządkując rzeczy w swoich biurkach lub pomagając w pakowaniu. Dobra komunikacja w firmie to podstawa zbudowania zdrowej relacji z pracownikami. Poczują się częścią całego przedsięwzięcia i chętnie zaproponują udział w przeprowadzce. Brak dobrej informacji na temat przeprowadzki utrudni jej przebieg i może wiązać się z dużą przerwą w funkcjonowaniu firmy.

Przygotowania

W biurze znajdziemy wiele przedmiotów, które są niezbędne do codziennej pracy. Będą to biurka, szafy, krzesła, dokumenty. Najlepiej na samym początku zrobić dokładną listę rzeczy wraz z podaniem liczby. Przeprowadzka powinna mieć miejsce w weekend, ponieważ nie będzie wtedy przerwy w działaniu biura. Pracownicy powinny odpowiednio spakować i opisać swoje prywatne rzeczy np. materiały biurowe, żywność czy kubki. Zmiana siedziby wiąże się z przymusem przeorganizowania dojazdów do pracy. Harmonogram przeprowadzki można spisać na kartce, co znacznie ułatwi kontrolę jej etapów. Dokładne opisanie wszystkich kartonów pozwoli stworzyć listę rzeczy. Znacznie ułatwi również rozpakowanie rzeczy w nowej siedzibie firmy.

Pakowanie przedmiotów

Dość ważnym etapem jest pakowanie dobytki firmy nagromadzonego w dotychczasowej siedzibie. Konieczne okaże się zakupienie materiałów do odpowiedniego spakowania wszystkich przedmiotów. Niezbędne będą kartony przeprowadzkowe, folia stretch, folią bąbelkowa. Szklane przedmioty, monitory komputerowe, skanery, drukarki i faksy trzeba dobrze zabezpieczyć. Unikniemy wtedy uszkodzenia delikatnych przedmiotów podczas transportu i rozpakowywania. Laptopy czy inne delikatne urządzenia trzeba umieścić w pudłach i oddzielić kartonowymi przekładkami. Kartony przeprowadzkowe ze szkłem warto oznaczyć „ostrożnie szkło”. Pracownicy firmy przeprowadzkowej będą wiedzieli, w jaki sposób obchodzić się z kartonem.

Kartony przeprowadzkowe

Dobrej jakości kartony znacznie ułatwią całą przeprowadzkę. Każda osoba może mieć jednak inne potrzeby związane z jakością pudeł do przeprowadzki. Jednym wystarczą kartony uzyskane z osiedlowych sklepów, a inni potrzebują wysokiej jakości wytrzymałych produktów. W celu zabezpieczenia dobytku firmy trzeba zainwestować w produkty wykonane z grubej tektury. Zapewnią ochronę wszelkich przedmiotów podczas przeprowadzki. Dużą zaletą oferowanych pudeł do przeprowadzki są uchwyty, które ułatwią przenoszenie kartonów. Pudła to bardzo tani i wygodny sposób na transport wyposażenia biurowego. Dzięki specjalnym właściwościom są w stanie unieść nawet spore rozmiary. Można ich użyć wielokrotnie. Najlepiej skorzystać ze sklepu internetowego, który dostarczy zamówienie pod wskazany adres. Oferowane produkty są najwyższej jakości i wyróżnia je bardzo konkurencyjna cena. Zakupione kartony sprawdzą się również do przechowywania.