Poznaj Samsung T9 – ultraszybki dysk zewnętrzny 1 TB

dysk zewnetrzny

Zewnętrzny dysk 1 TB powinien być uniwersalny, mobilny i przede wszystkim niesamowicie szybki. Taki właśnie jest Samsung T9 – zobacz, jego ogromne możliwości wydajnościowe oraz poznaj niezwykle odporną na wstrząsy i upadki konstrukcję.

Dysk 1 TB zewnętrzny i niesamowicie szybki

Dysk zewnętrzny 1 TB Samsung T9 został wyposażony w interfejs USB 3.2 Gen 2×2 i oraz protokół NVMe™, co sprawia, że urządzenie umożliwia przesyłanie plików o wielkości 2 GB w czasie około 1 sekundy. Prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu sięga przy tym do 2000 MB/s*. Model T9 to dysk 1 TB zewnętrzny i zarazem szybki, przyspieszy pracę na Twoim projektami oraz pozwoli wygenerować dużą oszczędność czasu.

* Wydajność zależy od konfiguracji urządzenia głównego. By osiągnąć maksymalną prędkość sekwencyjnego odczytu i zapisu wynoszącą nawet 2.000 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą być zgodne ze standardem USB 3.2 Gen 2×2 i musi być włączony tryb UASP. ** Konfiguracja systemu testowego: laptop ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI, procesor Intel i9-10900K @ 3,70 GHz, 3.696 MHz, 10 rdzeni, 20 procesorów logicznych / DDR4 8 GB częstotliwość DRAM 1.132,3 MHz / Win 11 Pro.

Dysk zewnętrzny 1 TB gotowy do współpracy

Samsung T9 to zewnętrzny dysk 1 TB, który jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Windows®, macOS®, Android™, konsolami do gier, kamerą rejestrującą obraz w 12K i nie tylko*. Warto wiedzieć, że w zestawie z urządzeniem znajdziemy kable z wtykami USB-C® do USB-C i USB-C do USB-A – zapewnij sobie płynną łączność z szeregiem sprzętów.

* Kompatybilność zależy od urządzenia głównego. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać ponownego sformatowania dysku T9. Dysk T9 jest wstecznie kompatybilny ze standardami USB 3.2, USB 3.1, USB 3.0 i USB 2.0.

Zewnętrzny dysk 1 TB z osłoną termiczną

Oczekujesz, aby dysk zewnętrzny 1 TB był ultrawydajny? Samsung T9 posiada dynamiczną osłonę termiczną opracowaną przez producenta. Taki zabieg minimalizuje potencjał spadku wydajności wskutek przegrzania (urządzenie umożliwia utrzymanie dużych prędkości transferu danych). Warto wiedzieć, że model T9 powstał zgodnie z międzynarodową normą bezpieczeństwa IEC 62368-1*, co przekłada się na dodatkową i ochronę.

* W kontrolowanych warunkach (tj. podczas wewnętrznego testu jakości zarządzania ciepłem i bezpieczeństwa, zgodnie z normą IEC 62368-1), dysk T9 utrzymuje zawsze temperaturę powierzchniową poniżej 60°C.

Odporny na upadki zewnętrzny dysk 1 TB

Odporna obudowa to ważny aspekt dla przenośnego dysku. Samsung T9 został zaprojektowany w taki sposób, aby Twoje dane były chronione przed wstrząsami*, a nawet upadkami z wysokości do 3 metrów. Jednocześnie dysk zewnętrzny 1 TB otrzymał 5-letnią ograniczoną gwarancję**. Bądź spokojny o swoje zasoby na urządzeniu. Ponadto, dysk można zabezpieczyć hasłem szyfrowanym w 256-bitowym standardzie AES.

* Na podstawie wewnętrznego testu udaru podczas swobodnego upadku w kontrolowanych warunkach.

** Więcej informacji o gwarancji na stronie https://semiconductor.samsung.com/consumer-storage/support/warranty

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska