Pomoc drogowa na autostradzie A1 – jak można ją wezwać?

pomoc drogowa

Niespodziewana awaria na takiej trasie jak autostrada A1 może przytrafić się praktycznie każdemu, warto więc wiedzieć, co w takiej sytuacji należy zrobić. Najważniejsze to skontaktowanie się z odpowiednią firmą zajmującą się pomocą drogową.

Awaria w takim miejscu jak A1 będzie wiązała się z koniecznością z korzystania z lawety, dlatego szczególnie ważny jest szybki kontakt z lawetą oraz wybór firmy, która ma najlepszy sprzęt do przewożenia pojazdów. Należy również pamiętać, że na autostradach kategorycznie nie wolno korzystać z holowania za pomocą liny, w takich miejscach jest to niebezpieczne ze względu na prędkość, z jakimi inne pojazdy się poruszają. Próbując takiego holowania, można zapłacić bardzo wysoki mandat, który będzie o wiele większy niż koszt lawet, warto pamiętać, że niektóre ubezpieczalnie oferują darmową lawetę w razie usterki na określoną ilość kilometrów. Jak więc szybko skontaktować się z odpowiednią pomocą drogową?

Szybki kontakt z pomocą drogową

Pomoc drogowa A1 w Gdańsku to firma, która wyróżnia się swoją szybkością w działaniu udzielania pomocy drogowej na autostradzie A1. Operuje najwyższej jakości sprzętem, który zapewnia bezpieczny przewóz swojego pojazdu. Kontakt z nią jest bardzo prosty, wystarczy zadzwonić w momencie usterki na podany numer na stronie, a laweta w jak najkrótszym możliwie czasie zjawi się na autostradzie. Holowanie samochodów ciężarowych w Gdańsku to również oferta firmy Dahlke, posiada ona specjalne pojazdy, które zapewniają również pomoc drogową tak dużym pojazdom jak samochody ciężarowe.

Co jeszcze warto wiedzieć o pomocy drogowej?

Pomoc drogowa nie tylko zapewnia holowanie auta, oprócz tego udzieli również pomocy, która może okazać się wystarczająca do naprawy awarii w pojeździe, przez co dalszą drogę można będzie spędzić za kierownicą własnego pojazdu, a nie ma miejscu pasażera. Tacy specjaliści pomogą w momencie, kiedy będzie potrzebny rozruch akumulatora w samochodzie.