Płyny do dezynfekcji – jakie warto stosować?

Każdy z nas codziennie dotyka wiele przedmiotów i powierzchni, na których znajduje się wiele drobnoustrojów. Mowa tu zarówno o tych wytwarzanych przez organizm jak i tych potencjalnie szkodliwych. Mając świadomość tego faktu można podjąć kroki ku temu, by zadbać o własne zdrowie. Przydatnym w tym kontekście mogą okazać się wszelkiego rodzaju płyny do dezynfekcji. Dzięki nim można w skuteczny sposób ograniczyć kontakt z chorobotwórczymi mikroorganizmami.

Dlaczego zwykłe mydła nie wystarczą?

Na dłoniach znajduje się wiele drobnoustrojów, które bez trudu można przenieść zarówno na twarz jak i do błon śluzowych. W trakcie dnia można nie zdawać sobie sprawy z tego, iż mogą one przedostawać się do organizmu i wywoływać różnego rodzaju infekcje czy stany zapalne. Dotknięcie oczu niezdezynfekowaną ręką wystarczy, by spowodować komplikacje zdrowotne. W jaki sposób więc można przeciwdziałać temu procesowy? Podstawowym aspektem, o którym warto pamiętać jest zrezygnowanie z nawyku dotykania twarzy dłońmi. W praktycznym ujęciu nie zawsze jest to jednak tak proste jakby się mogło wydawać. Niekiedy jest to bowiem odruch, którego trudno się oduczyć.

Walka z patogenami staje się więc skuteczniejsza w momencie korzystania z odpowiednich środków higieny osobistej. Regularne mycie rąk jest oczywiście podstawowym procesem zmniejszającym ryzyko przedostawania się drobnoustrojów wgłąb organizmu. Tradycyjne mydło może jednak nie okazać się wystarczającym do pozbycia się wszystkich mikrobów obecnych na dłoniach. Warto więc korzystać ze specjalistycznych płynów do dezynfekcji rąk.

Środek do dezynfekcji – jaki wybrać?

Aktualna rzeczywistość pokazuje, iż specjalistyczne środki antybakteryjne mogą stać się produktami użytku codziennego. Stosowanie ich obok mydła w charakterze ,,odkażacza” do rąk stanowi doskonałe uzupełnienie tradycyjnego mycia. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed drobnoustrojami chorobotwórczymi warto skorzystać z renomowanych preparatów przeznaczonych do dezynfekcji ciała i powierzchni. Jednym z nich są płyny do dezynfekcji Boryszew Erg CleanSkin+, które powstały na bazie alkoholu etylowego. Te środki wirusobójcze nadają się zarówno do zastosowania w profesjonalnych gabinetach dentystycznych i medycznych, jak również do codziennego użytku. Płyny do dezynfekcji Boryszew Erg CleanSkin+ charakteryzują się szerokim działaniem – wirusobójczym, bakteriobójczym i grzybobójczym. Płyny tego producenta są stosowane również w kontekście przemysłowym i użytkowym, a konkretniej do dezynfekcji powierzchni różnego rodzaju obiektów. Dzięki ich zastosowaniu można spodziewać się kompleksowej ochrony przed chorobotwórczymi drobnoustrojami w dowolnym miejscu.

Prawidłowe stosowanie płynów do dezynfekcji

Osoby, które nie chcą narazić się na infekcje lub stan zapalny wywołany wirusami, grzybami i bakteriami powinny zastosować podwójną walkę z niewidzialnymi drobnoustrojami. Zastosowanie tradycyjnych środków myjących wraz ze specjalistycznym płynem do dezynfekcji jest gwarantem najwyższego poziomu skuteczności. Dobrej jakości płyn do dezynfekcji pozwoli usunąć z powierzchni skóry wszelkie zagrożenia niewidoczne gołym okiem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż skuteczność preparatu będzie możliwa do osiągnięcia wówczas, gdy jego stosowaniu towarzyszy prawidłowa higiena osobista. To ona stanowi klucz do walki ze wszelkiego rodzaju zagrożeniami, które mogą wywołać wirusy, bakterie i grzyby. Należy więc o tym pamiętać i nie opierać swojej ochrony wyłącznie na specjalistycznych preparatach dezynfekujących.

Artykuł powstał we współpracy z artbor.pl

 

Polecane

Potęga social mediów – dlaczego tak chętnie z nich korzystamy?

redakcja serwisu

Podajnik ślimakowy – jak jest zbudowany i jak działa?

redakcja serwisu

Sklep rolniczy radzi: jak przygotować kombajn do pracy podczas żniw?

redakcja