Platformy transportowe. Charakterystyka i zastosowanie

platforma transportowa

Platforma transportowa służy do przemieszczania ciężkich ładunków w obrębie hali lub innego obiektu. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się prostą budową i niewielkim rozmiarem. Jest ona łatwa w obsłudze i bezpieczna z uwagi na to, że środek ciężkości przewożonych ładunków znajduje się nisko. Obecność solidnych kół i wygodnych rączek umożliwia manewrowanie między przeszkodami. Poznaj wszystkie zalety i zastosowania platform transportowych!

Czym charakteryzują się platformy transportowe?

Profesjonalny sprzęt magazynowy musi być odporny, uniwersalny, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Właśnie takie są profesjonalne platformy transportowe i akcesoria dostępne u dystrybutora sprzętu magazynowego Tor Industries. Ułatwiają one przemieszczanie wielkogabarytowych, ciężkich przedmiotów w obrębie zakładu. Ich specyficzna budowa wpływa na trwałość i funkcjonalność. Powierzchnia robocza platform to około 30-50 cm na 10-30 cm, ich wysokość nie przekracza 15 cm. Takie parametry znacznie ułatwiają transport, ponieważ środek ciężkości ładunku znajduje się nisko.

Załadowanie przedmiotu na platformę i manewrowanie nie sprawiają większych trudności. Ważnym elementem budowy tego sprzętu są solidne rolki i poliuretanowe opony. Ułatwiają one transport, zapewniają odpowiednią zwrotność i amortyzację podczas przewozu. Niektóre modele znajdują się na specjalnych łożyskach, które umożliwiają obrót o 360 stopni.

Zastosowanie profesjonalnych platform transportowych

Platformy transportowe umożliwiają transport poziomy na obszarze obiektu magazynowego lub produkcyjnego. Używane są do transportu maszyn, urządzeń i towarów w warsztatach, centrach logistycznych, magazynach i zakładach produkcyjnych. Gwarantują sprawny i bezpieczny transport ładunków gabarytowych, bez względu na ich kształt. Z ich pomocą można przemieszczać ładunki znajdujące się na paletach, w paczkach lub workach. Ich udźwig wynosi od kilku do kilkunastu ton. Poprawiają efektywność pracy w magazynach i halach produkcyjnych, zapewniając sprawny przewóz przedmiotów między stanowiskami pracy. Platformy transportowe to wyjątkowo uniwersalne narzędzie niezbędne w obiektach, w których występuje potrzeba przemieszczania ciężkich ładunków na niewielkie odległości. Dzięki nim praca w zakładzie przebiega sprawniej i bezpieczniej.